08 квітня 2021 року Державна установа «Інститут морської біології НАН України» провела Інформаційний день, з метою інформування зацікавлених осіб про дослідження інвазійних видів дельти Дунаю в рамках виконання Інститутом проєкту Європейського союзу (JOPBSB 2016 – 2020) IASON – «Обсерваторія інвазійних чужорідних видів і розвиток мережі для оцінки наслідків зміни клімату в Чорноморських дельтових заповідних зонах» (Invasive Alien Species Observatory and Network Development for the Assessment of Climate Change Impacts in Black Sea Deltaic Protected Areas). Захід відбувся в режимі zoom-конференції.
В Інформаційному дні прийняли участь більше 100 представників стейкхолдерів із різних установ і організацій України (представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, наукових установ відділення Загальної біології НАН України, Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА, викладачі та студенти закладів вищої освіти міст Одеса та Мелітополь, викладачі біології НВК Одеси, представники бізнес-структур).
Директор Інституту доктор біологічних наук Галина Мінічева привітала учасників заходу, розповіла про сучасні екологічні проблеми Чорноморського регіону та важливість досліджень інвазійних видів. Вона також наголосила на вагомому внеску, який зробив член-кореспондент НАН України Борис Александров у започаткування та розвиток досліджень інвазійних видів у морських екосистемах.
Керівник проєкту від Інституту старший науковий співробітник доктор біологічних наук Юрій Квач виступив із доповіддю, в якій представив команду проєкту, мету, завдання та хід їх виконання українською стороною.
Були також представлені презентації провідних фахівців Інституту, які залучені до участі у проєкті. Вони розповіли гостям заходу про наземні та водні об’єкти, відібрані для досліджень. У науково-популярній формі були представлені особливості чужорідних видів, що вже мешкають в дельті Дунаю, та види для яких існує потенційна загроза вселення. Було розглянуто результати, які заплановано отримати по завершенню проєкту.
Успішна реалізація командою ДУ «ІМБ НАН України» завдань проєкту сприятиме підвищенню ролі української науки на міжнародній арені та стане ще одним кроком на шляху інтеграції України до Європейського Союзу в частині впровадження екологічних стандартів.
За інформацією ДУ «ІМБ НАН України»