27 квітня 2021 року в будинку Президії НАН України відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Національною академією наук України та Українським союзом промисловців і підприємців, що передбачає визначення оновлених пріоритетних напрямів співробітництва.
У заході з боку НАН України взяли участь Президент НАН України академік Анатолій Загородній, віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов, віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Кошечко, віцепрезидент НАН України член-кореспондент Олег Рафальський, член Президії НАН України академік Антон Наумовець. З боку УСПП – Президент УСПП Анатолій Кінах, віцепрезидент УСПП Сергій Зімін, віцепрезидент УСПП Василь Крутов, радник президента УСПП Микола Тернюк.
Метою укладення Меморандуму є поглиблення довгострокового взаємовигідного співробітництва, задля всебічного сприяння розвитку підприємництва, поліпшення інвестиційного клімату в Україні, налагодження партнерських стосунків між владою, бізнесом та експертною громадськістю.
Президент НАН України академік Анатолій Загородній дав високу оцінку співпраці НАН України з УСПП, а також великими підприємствами щодо впровадження результатів наукових розробок у виробництво. Окремо було наголошено, що підписання Меморандуму сприятиме більш активному впровадженню вітчизняних наукових розробок у вітчизняну промисловість.
|
Президент УСПП Анатолій Кінах висловив вдячність Академії за підготовку та надання УСПП науково-аналітичних матеріалів щодо законодавчого, нормативного та методичного забезпечення реалізації заходів з розвитку вітчизняної промисловості, розвитку трудового потенціалу, залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій у промисловість, пріоритетів інвестиційного забезпечення виробництв з високою доданою вартістю тощо. Було запропоновано у подальшій співпраці сконцентруватися на додаткових пріоритетних напрямах, зокрема: розвитку людського потенціалу; політиці індустріального розвитку на інноваційних засадах; енергетичній безпеці та розвитку водневої енергетики; державному управлінні (інституційному та кадровому забезпеченні). Також було наголошено на необхідності посилення впливу НАН України на науково-експертне та аналітичне забезпечення діяльності органів виконавчої і законодавчої влади всіх рівнів.
|
В ході обговорення було високо оцінено попередню співпрацю НАН України та УСПП, зазначено особливу актуальність для обох сторін концентрації зусиль на проблемах імпортозаміщення та захисту інтересів вітчизняного промислового виробництва, зокрема в частині виробництва обладнання і устаткування для національної транспортної інфраструктури. Окремо було відзначено позитивний досвід проведення НАН України та УСПП спільних виставкових та презентаційних заходів, і запропоновано втілювати цей досвід не тільки в Києві, а й в інших великих промислово-наукових центрах (Дніпро, Харків, Львів тощо).
Відзначено, що з підписанням Меморандуму стартує новий етап співпраці НАН України та УСПП зі скорегованим змістом, в якому значну увагу буде приділено співпраці у соціально-економічній сфері.
За результатами підписання Меморандуму та в ході обговорення було досягнуто домовленості про створення спільної робочої групи з координації і моніторингу спільної роботи та підготовки нею у стислі терміни проєкту плану спільних дій із визначенням конкретних заходів, термінів їх проведення та відповідальних за виконання з обох сторін.
За інформацією Відділення економіки НАН України
Фото: прес-служба НАН України