9-12 вересня 2021 року у Львові та на біолого-географічному стаціонарі Львівського національного університету імені Івана Франка (смт. Шацьк) відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій», присвячена 100-річчю від дня народження відомого вченого-зоолога Костя Адріановича Татаринова.
Організатори конференції: Львівський національний університет імені Івана Франка, Інститут екології Карпат НАН України, Шацький національний природний парк і Державний природознавчий музей НАН України.
У роботі конференції взяли участь 65 учасників із 40 провідних наукових і навчальних установ Києва, Львова, Харкова, Шацька, Івано-Франкового, Одеси, Сум, Ужгорода, Житомира, Брно (Чехія), Нью-Делі (Індія), Копенгагена (Данія) та інших міст. Більшість із них підпорядковані Міністерству освіти і науки України, Національній академії наук України, але були представлені також інституції природозаповідного фонду України, реабілітаційні центри для тварин та громадські організації.
На конференції було заслухано 29 усних доповідей з актуальних фундаментальних і прикладних питань зоології, екології, гідроекології, популяційної генетики, охорони природи, мікроеволюції, мікробіології, ботаніки тощо. Доповіді також стосувалися змін клімату та його впливу на ключові види екосистем, наслідків негативного антропогенного впливу та впливу інших екологічних чинників на біотичні системи та пошуку шляхів їх подолання, проблеми та перспективи розвитку об’єктів природо-заповідного фонду України.
У науковому збірнику конференції надруковано 59 публікацій, у підготовці яких взяли участь 130 авторів із 40 установ України та закордону. Географія представлених результатів досліджень сягала території України та інших країн Європи, а також антарктичних широт та Гімалаїв.
На пленарному засіданні від Інституту екології Карпат НАН України з доповіддю «Кость Адріанович Татаринов – учитель і вчений» виступив кандидат біологічних наук П.Т. Ященко, який поділився особистими спогадами про ювіляра. З доповіддю «Особливості оцінки С-протекторної здатності ґрунтів сильватизованих територій Полісся» також виступив доктор біологічних наук З.Г. Гамкало, а кандидат біологічних наук Т.І. Микітчак у своєму виступі розповів про природоохоронну цінність водних екосистем високогір’я Українських Карпат на прикладі водойм масиву Боржава.
Проведення наступної ХVІII Конференції «Стан і біорізноманіття екосистем Шацького національного природного парку та інших природоохоронних територій» заплановано на вересень 2022 року.
За інформацією Інститут екології Карпат НАН України