Перелік проєктів, які подано підрозділами установ Відділення хімії НАН України, на конкурс наукових (науково-технічних) робіт для виконання у 2022-2023 рр. за програмою «Підтримка пріоритетних для держави наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок», що плануються до фінансування за бюджетною програмою КПКВК 6541230 «Підтримка розвитку пріоритетних напрямів наукових досліджень»
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України
Розвиток фундаментальних засад створення новітніх 2D матеріалів, гібридних органо-неорганічних нанокомпозитів та лантаноїдних координаційних сполук для різних видів сучасної техніки (ак. НАН України В.Г. Кошечко; ак. НАН України В.Д. Походенко)
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України
Нові функціональні матеріали для сучасних технологій (чл.-к. НАН України А.О. Омельчук)
Інститут органічної хімії НАН України
Створення ефективних підходів до конструювання гетероатомних та гетероциклічних структур для біомедичних досліджень та нових функціональних матеріалів (д.х.н. П.П. Онисько)
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України
Розробка екологічно сприятливих ресурсозберігаючих технологій отримання полімерних матеріалів багатоцільового призначення з використанням природно поновлюваної сировини (д.х.н. Ю.В. Савельєв)
Фізико-хімічні принципи регулювання структури та властивостей сполучних різної природи для полімерних композитів (д.х.н. О.О. Бровко)
Синтез та дослідження блоккополімерів на основі функціоналізованих карболанцюгових олігомерів (к.х.н. В.К. Грищенко)
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України
Розвиток методів синтезу карбеноїдних сполук ряду імідазолу й 1,2,4-триазолу та їх аналогів. Дослідження біологічних властивостей (д.х.н. М.І. Короткіх)
Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України
Розробка новітніх високоефективних процесів очищення води мікрофільтраційними трубчастими мембранами з природних матеріалів (ак. НАН України В.В. Гончарук)
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України
Закономірності впливу складу й умов синтезу на люмінесцентні властивості Eu(II) у галогенідних й оксогалогенідних сполуках і системах – перспективних матеріалах для детекторів та перетворювачів УФ випромінювання (д.х.н. В.Ф. Зінченко)
Регіоселективність циклоконденсації альфа-дикарбонільних сполук із віцинальними діамінами з утворенням похідних хіноксаліну – потенційних лікарських засобів (ак. НАН України С.А. Андронаті)
Інститут хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України
Розробка наукових основ, синтез, функціоналізація поверхні та фізико-хімічні дослідження нових перспективних наноматеріалів і нанокомпозитів, що ефективно взаємодіють з магнітним полем та електромагнітним випромінюванням, для застосування в медицині, екології, техніці (д.ф.-м.н., П.П. Горбик)
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П. Кухаря НАН України
Оцінка біоактивності та молекулярний дизайн нових похідних азотистих гетероциклів (к.б.н. Л.О. Метелиця)
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Сорбенти екологічного призначення на основі механохімічно активованих глинистих мінералів для видалення радіонуклідів (д.х.н. І.В. Романова)
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України
Розробити процеси колоїдно-хімічної конверсії дисперсних залізовмісних побічних продуктів металургійного виробництва у економічно доцільну похідну продукцію (д.т.н. С.Г. Грищенко)
Вплив анізометрії форми, поверхневої модифікації і упорядкування колоїдних частинок на самоорганізацію їх ансамблів (д.ф.-м.н. М.І. Лебовка)
Відділення фізико–хімії горючих копалин Інституту фізико–органічної хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України
Дизайн нанорозмірних поліметалевих композитних матеріалів на основі d–елементів декорованих благородними металами як каталізаторів процесів за участі водню (к.х.н. Л. І. Базиляк)