МІЖНАРОДНИЙ СИМПОЗІУМ
«Патонівські наукові традиції в світлі нових викликів сучасній науці»
(м.Київ, 30 листопада 2021 р.)
Організатори симпозіуму:
- Міжнародна асоціація академій наук (МААН)
- Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО)
- Національна академія наук (НАН) України
- ДУ «Інститут досліджень науково-технічного потенціалу і історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України»
Теми для обговорення
• Академічна наука – мережоцентрична організація наукових, науково-технічних досліджень та інновацій на базі передових фундаментальних досягнень; науково-технічні комплекси, інженерні, учбові та опорні центри.
• Принцип організації цілеспрямованих фундаментальних досліджень, механізми та результати його реалізації, фундаменталізація технологічних досліджень.
• Пошук ефективних способів наукового супроводження реалізації пріоритетів соціально-економічного розвитку держави та забезпечення національної безпеки: прогнозно-аналітична та експертна діяльність, формування цільових науково-технічних програм.
• Розвиток зв’язків науки з виробництвом, організація спільних з промисловістю структур, посилення вимог до впровадження результатів досліджень у суспільну практику, матеріальне та моральне стимулювання цієї діяльності; договори НАН України з міністерствами та відомствами.
• Взаємодія з органами влади на центральному та регіональному рівнях з питань розвитку науки, технологій та інновацій, вплив на формування політики розвитку країни.
• Процес інтеграції академічної науки з університетською системою з метою більш ефективного виконання дослідних, інноваційних та освітніх функцій.
• Використання можливостей міжнародних взаємодій вчених академій з зарубіжними колегами для покращення якості академічних досліджень і популяризації вітчизняної науки.
• Пріоритетне забезпечення соціального розвитку НАН України як важлива умова успішного її розвитку, залучення молоді до наукової діяльності, збереження наукових шкіл та здорового клімату в наукових колективах.
У симпозіумі візьмуть участь вітчизняні та зарубіжні учені і організатори науки, президенти академій наук, які входять до складу МААН, представники урядових і громадських організацій, ЮНЕСКО, Європейської комісії та інших міжнародних організацій, які займаються проблемами розвитку науки і розповсюдження та використання наукових результатів.
Регламент роботи: симпозіум планується провести в режимі онлайн на платформі ZOOM.
Робочі мови: українська, російська, англійська
ПРОГРАМА СИМПОЗІУМУ