У роботі засідання взяли участь провідні науковці Інституту, представники Президії НАН України, Відділення історії, філософії і права, колеги з Київського національного університетуімені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Малої академії наук України та багатьох інших.
Колектив Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України отримав вітання від Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, президента Національної академії наук України академіка Анатолія Загороднього, провідних наукових та освітянських центрів, громадських організацій тощо.
У вітальному слові директор Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України член-кореспондент НАН України Анатолій Єрмоленко привітав колег та шановних гостей із ювілейною датою та окреслив основні етапи розвитку наукової установи в складному соціальному, культурному та політичному контексті. Він відзначив, що упродовж 75 років свого існування Інститут відіграє важливу роль у філософському житті України. Він є науковою інституцією, у межах якої з радянського марксизму (а часто і всупереч йому) виникли провідні дослідницькі традиції сучасної української філософії; інституцією, що за доби Незалежності забезпечила тяглість і розвиток цих традицій, а також спадкоємність та зміну поколінь дослідників у галузі філософії. Сьогодні започатковані раніше дослідницькі традиції та традиції спілкування продовжуються і оновлюються. Це стосується і проблематики досліджень, зокрема шляхом активізації конференцій, заснування міжвідділових семінарів для інституювання нових напрямів дослідження, таких як політична філософія, філософія мови та мовлення, які перетворились на провідну парадигму сучасної філософії, тощо. Конкретизується стратегія міжнародної співпраці, зокрема були ухвалені угоди з філософськими центрами Білорусі, Литви, Польщі, Франції, поглиблюється співробітництво з науково-дослідними і науково-педагогічними установами Аргентини, Італії, Китаю, Німеччини, Південної Кореї, США та ін. Покликання Інституту як загальнофілософської та загальноукраїнської інституції – не лише у забезпеченні приросту фундаментального знання у галузі філософії, а й у підготовці наукових кадрів та збереженні філософського знання і його цінностей.
Віце-президент НАН України академік Сергій Пирожков охарактеризував етапи становлення Інституту, відзначивши, що за роки Незалежності науковці Інституту видали ряд фундаментальних праць з актуальних проблем філософської антропології, філософії культури, естетики та філософії мистецтва, етики та багатьох інших.
Академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАН України академік Валерій Смолій наголосив, що Інститут є спадкоємцем та гідним продовжувачем багатющих традицій української суспільної думки, творчої та наукової спадщини вітчизняних дослідників філософії та культури нашої держави з найдавніших часів до сьогодення.
Через пандемію COVID-19 та карантинні обмеження більшість співробітників, друзів та колег Інституту не змогли взяти участь офлайн – вони долучались онлайн.
За інформацією Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України