“Прогноз погоди – один із найяскравіших прикладів застосування математики, користь від якого ми відчуваємо щодня, коли вирішуємо, чи брати з собою парасольку, чи надягати светр, чи планувати пікнік. Він буденна частина нашого життя, і ми навіть не замислюємося, як узагалі можна жити без нього”, – йдеться на початку статті старшої наукової співробітниці Інституту проблем математичних машин та систем НАН України докторки фізико-математичних наук Катерини Терлецької.
Учена зазначає, що прогноз погоди з’явився лише 100 років тому, а прогноз, який би справджувався, – зовсім недавно. Так, у 2022-му людство відзначає століття від опублікування першого математичного прогнозу погоди британського математика Льюїса Фрая Річардсона. Цей перший прогноз був хибним і створювався він набагато довше, ніж час, на який робилося передбачення погоди. Проте саме ця публікація стала визначною подією, котра змінила життя людей.
Докладно про історію розвитку числових прогнозів погоди, їхнє значення для різних галузей господарства та життя кожної людини дізнавайтеся з
ПОВНОЇ ВЕРСІЇ СТАТТІ. Джерело: тижневик "Дзеркало тижня", публікація від 16 січня 2022 року