27 січня 2022 року в Харкові за підтримки Національної академії наук України відбулось офіційне відкриття Інноваційного кампусу (Innovation Campus) на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»).
У заході взяли участь Міністр освіти і науки України С.М. Шкарлет, губернатор Харківської області О.В. Синегубов, мер Харкова І.А. Терехов, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України академік В.П. Семиноженко, інші представники наукової громадськості, ректори провідних вишів.
Інноваційний кампус – це перший проєкт в Україні, що поєднує IT-навчання, школу підприємництва та коворкінг. “Innovation Campus” НТУ «ХПІ» увійшов до десятки найкращих на всесвітньому конкурсі “QS-Wharton Reimagine Education Awards 2021”, який оцінює новаторські педагогічні підходи. Цей проєкт передбачає перехід до проєктної схеми навчання, яка спрямована на набуття практичних навичок для створення конкретних продуктів.
У рамках заходів також відбулась українсько-американська конференція, присвячена питанням комерціалізації науково-технічних розробок науково-дослідними та освітніми установами. Місцем її проведення став перший міжнародний технологічний інкубатор «Eō Business Incubators» на базі Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
Серед організаторів конференції – «Eō Business Incubators» та НТУ «ХПІ», спільно з Міністерством освіти і науки та Національною академією наук України. До конференції долучилися ректори провідних університетів, директори науково-дослідних інститутів, представники міжнародних венчурних фондів, інженерних та стартап-компаній, а також представники американських університетів, зокрема Массачусетського технологічного університету та Університету Берклі.
Під час конференції учасники презентували венчурні фонди, американські виші та низку стартапів. Виступаючі зазначали, що необхідно знайти способи посилити комерціалізацію науково-технічних розробок і досліджень, у тому числі за рахунок співпраці з глобальним бізнесом, а також шляхи запуску та зростання технологічних стартапів, заснованих на університетських розробках, зберігаючи при цьому академічну цілісність, наукову та освітню місію кожного університету чи дослідницького інституту.
За інформацією учасників конференції сьогодні Україна посідає перше місце у світі за, так званим, чистим внеском у науку та технології, і за правильного підходу українські університети та дослідницькі інститути зможуть стати ключовим двигуном зростання нової української економіки, розвитку людського капіталу та експертних знань, а також створення та капіталізації нових бізнесів (стартапів), що базуються на передових дослідженнях та розробках.
«Наразі конче потрібно розвивати високотехнологічні сфери. Для цього Харків має все необхідне: потужну освітню базу, гарні наукові традиції, високотехнологічну промисловість, лідерство в багатьох передових напрямах. Поєднання всіх цих факторів плюс державна політика, яка стимулюватиме інноваційну економіку, плюс ініціативи приватного бізнесу, дадуть той синергетичний ефект, який забезпечить Україні впевнений рух до сучасної інноваційної економіки», – зазначив у своєму виступі академік НАН України Володимир Семиноженко.
Довідка.
«Eō Business Incubators» – це інкубаційна програма з надання менторської підтримки стартапам, яка є частиною Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». НТУ «Харківський політехнічний інститут» приєднався до проєкту у квітні 2019 року, став одним із двох перших вузів-учасників програми в Україні. Сьогодні робочим майданчиком "Eō Business Incubators" став стартап-центр "Spark" НТУ "ХПІ". Головною особливістю бізнес-інкубатора є підтримка стартапів менторами всесвітнього класу, які мають досвід створення та розвитку конкурентоспроможних стартапів на глобальному ринку. За перші два роки існування "Eō Business Incubators" випустив 61 стартап із загальною оцінкою понад 85 млн. дол.
За інформацією Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України