Зі вступним словом до присутніх звернувся директор Інституту соціології НАН України член-кореспондент НАН України Євген Головаха, наголосивши на важливості подібних досліджень для популяризації соціології серед широких верств громадян.
З вітальним словом виступив також віцепрезидент НАН України академік НАН України Сергій Пирожков, який відзначив фундаментальний внесок автора у розвиток вітчизняної соціологічної науки, в тому числі – у стінах Академії.
Далі генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри соціології Університету «Києво-Могилянська Академія» доктор філософських наук Володимир Паніотто презентував свою книгу. Розповідаючи про рівень довіри і недовіри до соціологічних центрів, науковець навів такі причини падіння довіри до соціології в останні роки:
1) переконання громадськості, що соціологія тотожна опитуванню громадської думки;
2) методологічні проблеми;
3) діяльність псевдосоціологів;
4) низький рівень соціологічної культури журналістів, політиків, населення;
5) брудні політтехнології політичних сил.
Володимир Паніотто відзначив: «Головне завдання книги полягає в тому, щоб показати, що соціологія – це цікаво і весело, це не лише громадська думка і рейтинги».
Кожен із розділів книги має теоретичну основу на базі лекцій Володимира Паніотто в Університеті «Києво-Могилянська Академія» (у 1992 – 1994 рр.), після якої йде ілюстративний матеріал до теорії у вигляді анекдотів та коментарів до них.
Автор розглядає наступні теми: що вивчає соціологія, головні теоретичні напрямки у сучасній соціології, макросоціальні структури, соціальна диференціація та стратифікація, соціологія злочинності і соціологія права та ін.
Книга орієнтована на широкий загал, на колег-науковців, викладачів соціології та студентів і школярів старших класів.
На завершення заходу автора привітав український соціолог, президент Соціологічної асоціації України, завідувач кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Харківського національного університету імені Василя Каразіна академік НАН України Віль Бакіров, який відзначив значний внесок автора у методологію соціологічних досліджень.
Фото: Прес-служба НАН України