24 лютого 2022 року російська федерація розпочала відкрите повномасштабне військове вторгнення в Україну. Вісім років до цього Україна протистояла російській агресії, що спричинила збройний конфлікт на Сході України. Ворог усіма шляхами знищує соціальну інфраструктуру, руйнує наші міста та села. Гинуть мирні жителі, серед яких і діти.
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та МОН України (МННЦІТС) завжди посідав і посідатиме провідні позиції у виконанні робіт у межах Цільової науково-технічної програми оборонних досліджень НАН України.
Розробки Центру у межах цих програм не тільки отримали високу оцінку, а й були успішно впроваджені та прийняті на озброєння у Державній прикордонній службі України та у Збройних Силах України. Частина з них наразі перебувають на стадії попередніх або державних приймальних випробувань, готується до впровадження та серійного виробництва, а їх головною метою є виведення Збройних Сил України на принципово новий рівень науково-технічного забезпечення.
Центр плідно співпрацює з такими представниками оборонного комплексу, як ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова ДК «Укроборонпром», Державне підприємство «Антонов», Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України та Державне підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ»» ДК «Укроборонпром», про що свідчать підписані ліцензійні угоди, акти впровадження, довгострокові ліцензійні угоди на використання розробок і патентів Центру, пов’язаних із серійним виробництвом.
Кожен, хто сьогодні стежить за інформаційним простором, який висвітлює перебіг воєнних дій, знає, яку користь приносять розвідувальні й ударні безпілотні літальні апарати (БпЛА). Безпілотні авіаційні комплекси вітчизняного виробництва, бортове обладнання яких містить системи, розроблені Центром, добувають актуальні розвіддані на всіх напрямах бойових дій та коригують вогонь артилерії.
Лауреати Почесної відзнаки Державного Концерну «Укроборонпром»: ліворуч – член-кореспондент НАН України Володимир Гриценко, праворуч – директор МННЦІТС кандидат технічних наук Олександр Волков |
Наразі країни-партнери «антипутінської» коаліції продовжують надавати допомогу, яка також у майбутньому включатиме тактичні ударні безпілотні авіаційні комплекси, призначені для ураження противника методом самознищення («літак-снаряд» чи «БпЛА-камікадзе» або ж «баражуючий боєприпас»), але у скрутний момент, коли колони ворожих військ необхідно було зупинити будь-якою ціною, розвідувальні БпЛА українського виробництва взяли на себе цю незвичну роль і успішно впоралися з нею, про що свідчать світлини обгорілих остовів техніки окупантів на узбіччях наших доріг.
Безпілотний авіаційний комплекс Spectator-M1 виробництва ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова та МННЦІТС |
Особливо важливим зараз, коли БпЛА потрібні у військовій сфері, а після завершення бойових дій будуть задіяні для відбудови та забезпечення мирного життя, є також завдання підготовки кваліфікованих операторів БпЛА. Прикладні результати МННЦІТС дають змогу вирішувати актуальні задачі підготовки операторів БпЛА як у цивільній, так і в оборонній сферах.
За інформацією МННЦІТС