Рівень розвитку держави сильно корелюється з кількістю наукоємної продукції, яку вона виробляє. Потрібно активніше підтримувати цей напрям і заохочувати молодь цікавитись наукою. Стрімкий розвиток технологій і науки – один із чинників, які можуть допомогти здобути Україні перемогу над ворогом і належно утвердитися в європейському співтоваристві.
Ужгородський національний університет спільно з Інститутом кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України і Київським академічним університетом вирішили започаткувати цикл змагань для більшого зацікавлення наукою та популяризації наукових напрямів.
Перше змагання пройде з 25 квітня по 8 травня цього року і буде стосуватись відомої задачі комівояжера.
Розв’язки учасників будуть тестуватись на різних наборах тестів. Для кожного тесту учасник отримає певну кількість балів, яка буде залежати від співвідношення відповіді його програми та оптимального розв’язку. Переможцями стануть ті, хто набере найбільшу кількість балів. При однаковій кількості балів, переможцем буде вважатися той, у кого програма буде працювати швидше. Переможці отримають грошові призи: за перше місце ‒ 5000 грн, за друге ‒ 3000 грн, а за третє ‒ 2000 грн.
Змагання буде проводитись на відомому українському інтернет-порталі Eolymp за покликанням:
http://salesman.eolymp.io. Організаторами запланованого циклу змагань є відділ методів негладкої оптимізації Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України (завідувач відділу ‒ Петро Стецюк), кафедра інформаційних управляючих систем та технологій Ужгородського національного університету (завідувач кафедри ‒ Олександр Міца) та Київський академічний університет (заступники директора ‒ Олександра Антонюк та Віталій Шадура). До організації проведення першого змагання долучились студенти університету Василь Меренич, Олександр Стегура, Артур Сидоран, Іван Фекете та Марк Дробнич. Грошовий фонд був зібраний кращими студентами-першокурсниками спеціальності “Комп’ютерні науки” Ужгородського університету. Окрема подяка за технічну підтримку в проведенні команді українського інтернет-порталу Eolymp.
Додаткова інформація за електронною адресою: stetsyukp@gmail.com (Стецюк Петро Іванович).
Джерело: Медіацентр УжНУ, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України