Науковці Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України взяли участь у підготовці авторських розділів для тритомної монографії «Behavior of Radionuclides in the Environment». Видання було започатковано 2020 року видавництвом Springer. Книга зареєстрована у міжнародній науковометричній базі даних SCOPUS.
Монографія присвячена впливу на навколишнє середовище трьох найбільших в історії людства радіаційних аварій: на комбінаті «Маяк» у Киштимі (1957 р.), на Чорнобильській АЕС (1986 р.), а також на АЕС Фукусіма-1 (2011 р.).
У другому томі було розглянуто поведінку радіонуклідів чорнобильського походження, включаючи їх розповсюдження в атмосфері, вторинний підйом, поведінку в аграрних екосистемах. Ознайомитись з абстрактами відповідних досліджень можна за посиланнями:
Наразі вийшов у світ третій том, в якому розглянуто радіоекологічні проблеми аварії на АЕС Фукусіма-1. У ньому розміщено розділ «Model of Radionuclide Uptake by Plants via Foliar Pathway: Kyshtym, Сhornobyl, Fukushima», де проаналізовано застосування розробленої в ІПБ АЕС математичної динамічної моделі для прогнозування радіоактивного забруднення рослин в результаті радіаційних аварій.
Докладніше про третій том Серед авторів розділів тритомної монографії – науковці Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України: академік НАН України Анатолій Носовський, доктор біологічних наук Борис Прістер, доктор фізико-математичних наук Євген Гаргер, доктор технічних наук Микола Талерко, кандидит геологічних наук Тетяна Лев.
Матеріал, представлений у книзі, буде корисний для наукових працівників, студентів та аспірантів, котрі досліджують радіоекологічні проблеми при забрудненні навколишнього середовища внаслідок аварій на АЕС.
Докладніше на сайті Інституту За інформацією Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України