Науковці Інституту географії НАН України поставили собі завдання надати сучасну інформацію та знання про історичні етапи розвитку населення України як субʼєкта формування природної і культурної спадщини й закономірності та особливості її (спадщини) становлення, виду, поширення і функціонування. У підсумку було створено новий картографічний продукт – перший в Україні інтерактивний атлас «Населення України та його природна і культурна спадщина», який містить близько 4 гігабайтів різної інформації, що може фокусуватися на 98 векторних картах, текстах, світлинах і таблицях. Наразі Атлас уже опубліковано, він має специфічні особливості роботи з картами. Нагадаємо, основні технологічні рішення полягають у використанні каркасу атласних рішень, що містять 8 патернів і каркас архітектури Атласу, який обʼєднав усі патерни.
За розробленими концептуальними підходами Атлас відповідає сучасному рівню наукових знань у галузі географічної картографії, а за технологічними рішеннями – рівню світових розробок.
Інтерфейс користувача задається головною сторінкою Атласу, яка містить кілька фреймів. Кожен із фреймів може розгортатися на все вікно, мінімізуватись або взагалі закриватись у поточному сеансі роботи за бажанням користувача. Для цього потрібно натиснути відповідні піктограми у верхній частині фрейма.
Фрейм «Зміст», який вміщує тематичну структуру Атласу, забезпечує доступ користувача до всіх елементів його структури. За допомогою піктограм у дереві Змісту позначається різновид і стан елементів (текст, карта, активне чи ні – відкрита/закрита піктограма, інший колір). Важливим елементом дерева Змісту є вікно Пошуку за тематичним змістом.
Функціональність Атласу при роботі з картою.
Підказки для роботи з Атласом доступні просто з вікна карти. Всі інструменти роботи з картою при наведенні на них курсором «підсвічуються» текстовим поясненням.
Тематичний блок «Населення – суб’єкт формування природної та культурної спадщини»
Тематичний блок «Природна і культурна спадщина»
За інформацією Інституту географії НАН України