З настанням осені науковці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вирішили допомогти нашим захисникам і забезпечити їх теплом, можливістю підігріти їжу, просушити одяг, приготувати теплі напої та загалом просто передати свою турботу. Саме тому в Інституті почали виготовляти та передавати військовослужбовцям печі-буржуйки.
Ініціаторами ідеї стали молоді науковці – завідувач Відділу загальних проблем техніки і технології дугового зварювання кандидат технічних наук Тарас Майданчук та науковий співробітник Відділу плазмово-шлакової металургії кандидат технічних наук Віталій Порохонько.
завідувач Відділу загальних проблем техніки і технології дугового зварювання кандидат технічних наук Тарас Майданчук |
науковий співробітник Відділу плазмово-шлакової металургії кандидат технічних наук Віталій Порохонько |
На виготовлення переносних печей для військовослужбовців молодих науковців надихнув приклад їх колег – співробітників Відділу загальних проблем техніки і технології дугового зварювання, які ще у 2014 році виготовляли та передавали буржуйки для потреб бійців АТО. Група науковців під керівництвом провідного інженера-технолога Сергія Резніка робили буржуйки, які працюють за принципом Булер'яна. Такі печі призначені для стаціонарних приміщень і можуть обігріти площу до 60 кв.м.
зліва-направо: Сергій Резнік, Геннадій Резнік та Борис Лисенко |
Перші 9 буржуйок молоді науковці зробили зі старих матеріалів і буквально всього, що було під рукою. Через волонтерів їх передали військовослужбовцям. Далі від військових надійшов запит на більш мобільні, переносні пічки. На звернення наших захисників науковці оперативно відреагували. З матеріалами для буржуйок допомогли волонтери. Також більше 70 тис. грн на матеріали зібрали співробітники Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона. На ці кошти закупили профільні та круглі труби, швелери, відрізні круги, оцинковані листи (для виготовлення димарів) та виконали лазерну порізку заготовок. Точне лазерне різання полегшило та пришвидшило процес виготовлення буржуйок для армії.
|
|
Зараз у команді ентузіастів – більше 10 співробітників Інституту. Вони займаються підготовкою матеріалу, виготовленням деталей пічок та зварювальними роботами. Кожного дня вони працюють по 4-5 год. Роблять вони це безкоштовно, у вільний від роботи час, використовують обладнання, яке є в Інституті. Додатково обладнання надав і Дослідний завод зварювального устаткування ІЕЗ ім. Є.О.Патона. Відключення електроенергії ще більше ускладнює їх роботу. Тому молоді науковці-зварювальники працюють вже з шостої ранку.
Буржуйки, які виготовляють в Інституті електрозварювання – тривалого горіння, піролізного типу. Вони здатні обігрівати приміщення набагато довше, що робить їх економічно вигідним джерелом тепла.Також серед їхніх переваг – компактність і мобільність. Вони досить прості та зручні у користуванні, швидко нагріваються, мають високу тепловіддачу, обігрівають площу 25 кв.м. Кожна пічка укомплектована димарем.
Наразі науковці виготовили близько 100 буржуйок та передали їх військовослужбовцям, які знаходяться на найгарячіших позиціях на сході та півдні нашої держави, а також бійцям територіальної оборони Києва.
Окрім цього, в Інституті виготовили близько 100 саперних «кішок», які використовуються для зняття розтяжок та розмінування.
З настанням холодів кількість звернень від наших захисників про потребу в буржуйках суттєво збільшилась. Проте, на жаль, на сьогодні весь матеріал та зібрані волонтерами й співробітниками Інституту кошти, вже використано. Для подальшої роботи команді бракує як матеріалів (листовий метал, круглі та профільні труби, зварювальні матеріалів тощо), так і коштів.
Unknown Image Style
За інформацією Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона