Днями в одному з військових шпиталів Києва відбулася зустріч, під час якої науковці передали медикам декілька «Систем очищення повітря СОП-200 М».
Від Національної академії наук України на зустрічі був присутній академік-секретар Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства, директор Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України академік Ігор Крівцун. Також у заході взяли участь президент Національної академії аграрних наук (НААН) України академік НААН України Ярослав Гадзало, президент Національної академії медичних наук (НАМН) України академік НАН України і НАМН України Віталій Цимбалюк, представники наукових установ та підприємств оборонної промисловості.
Протягом декількох років колектив науковців з інститутів Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, Національної академії аграрних наук України та підприємств оборонної промисловості займались розробленням, створенням та дослідженням практичної дослідної експлуатації інноваційної універсальної медичної системи очищення повітря та приміщень.
Експериментальні зразки системи та її елементи перевірено на відповідність технічним умовам та визначеним вимогам безпеки для здоров’я людей.
Застосування системи ще в умовах пандемії COVID-19 продемонструвало найвищий рівень її функціональності і ефективності. Адже наявність у повітряному середовищі приміщень патогенної мікрофлори, небезпечних вірусів та інших шкідливих частинок суттєво впливає на здоров’я людей, особливо при лікуванні поранених. Тому приведення до безпечних для здоров’я норм та підтримки у встановлених межах основних параметрів повітряного середовища (мікроклімату), а також надійне знищення патогенної мікрофлори в приміщеннях медичних закладів, особливо в реанімаціях, в закладах сфери обслуговування та освіти, виробничих та житлових приміщеннях, забезпечує збереження громадського здоров’я і пришвидшення одужання хворих.
Протягом останнього часу розробники суттєво удосконалили систему, зробили її ще більш технологічною, ефективною, надійною, безпечною, зручною і простою в експлуатації. Нині вони інтенсивно працюють над впровадженням системи у серійне виробництво, щоб гарантовано задовольнити потреби як військової так і цивільної медицини.
За інформацією Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона