|
Директор Інституту економіки та прогнозування НАН України академік НАН України Валерій Геєць у своєму виступі зазначив, що 10 років тому в Інституті, за участі тодішньої завідувачки відділу моніторингових досліджень соціально-економічних трансформацій кандидатки соціологічних наук Ольги Балакірєвої розпочалися дослідження, в рамках яких спробували пов’язати соціальні та економічні виміри. З огляду на вже нинішні опитування Інституту соціології НАН України було виявлено зміни рівня задоволеності населення та вимог до життя з 2010 р. по 2021 р. Перед війною населення було поділене на тих, хто задоволений, та тих, хто мав претензії до державної влади. Тоді як у 2022 р. понад 70% українців солідаризувалися і впродовж перших 3–5 років після закінчення війни готові витримувати складні життєві умови, якщо економіка розвиватиметься динамічно і паралельно відбуватиметься процес інтеграції у світове співтовариство. Це допоможе забезпечити соціальну стабільність на певний час для проведення необхідних реформ в інтересах повоєнного економічного відновлення.
Доповідач відзначив, що в умовах повоєнної економіки інституційна роль банківської системи має змінитися, адже надходитиме міжнародна фінансова допомога і необхідно буде реалізовувати велику кількість проєктів не за власні кошти. Реалізація політики економічного зростання – зона відповідальності також і банківської системи.
Президент ДННУ «Академія фінансового управління» академік НАН України Тетяна Єфименко акцентувала на необхідності врахування прогнозів міністерств оборони, дискусій на міжнародному рівні щодо тривалої економічної стагнації та глобальної нестабільності, змін в оподаткуванні, стану вітчизняної корупції та бюрократії при розробленні реформ із відновлення.
Активну участь в обговоренні взяли й інші співробітники Інституту економіки та прогнозування НАН України: заступник директора член-кореспондент НАН України Сергій Кораблін, завідувач сектору інституціональної економіки доктор економічних наук Олег Яременко, завідувач відділу грошово-кредитних відносин доктор економічних наук Євген Бублик, провідна наукова співробітниця кандидатка економічних наук Світлана Брус та інші.
Докладніша інформація – на сайті Інституту За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України