Анотація українська
Початково-крайові задачі, що розглянуто в книзі, описують несталі електромагнітні поля, що формуються компактними, хвилеводними та періодичними відкритими резонаторами. Набір об'єктів аналізу (неоднорідності регулярних хвилеводів, ґратки, діелектричні та металеві розсіювачі у вільному просторі, випромінювачі імпульсних хвиль), розроблені методи і обчислювальні схеми, отримані математичні та фізичні результати становлять, на думку авторів, ту основу, на якій можлива побудова сучасної теорії резонансного розсіювання несинусоїдних хвиль. Актуальність створення такої теорії зумовлює перспективи практичного використання сигналів різної тривалості, потреба у надійному та модельному опрацюванні вузлів, що проектуються, і пристроїв імпульсної радіотехніки, постійна недостача, що відчувається, в достовірних якісних та кількісних характеристиках процесів формування, випромінювання, поширення і розсіяння імпульсних та монохроматичних електромагнітних хвиль.
Для аспірантів та дослідників, що працюють у галузі теоретичної та прикладної радіофізики, антенної та хвильової техніки. Для студентів, що спеціалізуються в області прикладної математики й обчислювальної фізики.
Читацька аудиторія російська
Для аспирантов и исследователей, работающих в области теоретической и прикладной радиофизики, антенной и волновой техники. Для студентов, специализирующихся в области прикладной математики и вычислительной физики.
Начально-краевые задачи, рассмотренные в книге, описывают неустановившиеся электромагнитные поля, формируемые компактными, волноводными и периодическими открытыми резонаторами. Набор объектов анализа (неоднородности регулярных волноводов, решетки, диэлектрические и металлические рассеиватели в свободном пространстве, излучатели импульсных волн), разработанные методы и вычислительные схемы, полученные математические и физические результаты представляют, по мнению авторов, ту основу, на которой возможно построение современной теории резонансного рассеяния несинусоидальных волн.
Актуальность создания такой теории предопределяют перспективы практического использования сигналов различной длительности, потребность в надежной и модельной проработке проектируемых узлов и устройств импульсной радиотехники, постоянно ощущающийся недостаток в достоверных качественных и количественных характеристиках процессов формирования, излучения, распространения и рассеяния импульсных и монохроматических электромагнитных волн.