Читацька аудиторія українська
Рекомендовано для фахівців органів державного управління, наукових працівників, аспірантів і практичних робітників у сфері економіки.
Монографію присвячено процесам формування потенціалу сталого розвитку регіонів України на основі їх саморозвитку в контексті реалізації економічних реформ та глобальних економічних перетворень. Досліджено термінологічний апарат регіонального розвитку, сутність, характерні ознаки, взаємозв’язок та доцільність застосування в контексті трансформаційних процесів. Визначено фактори конкурентоспроможності регіону на основі саморозвитку. В результаті системного аналізу використання потенціалу соціально-економічного розвитку регіонів України ідентифіковано проблеми та виявлено конкурентні переваги даного процесу та визначено роль в ньому державного регулювання. В розрізі виявлених позитивних тенденцій та невирішених проблем запропоновано напрями стимулювання регіонального розвитку, на основі яких розроблено концептуальний підхід до формування потенціалу саморозвитку регіонів України.
Розроблено методичний підхід до визначення рівня самодостатності регіонального розвитку та, в залежності від нього, визначено напрями стимулювання регіонального розвитку в умовах євроінтеграційних процесів. Практичну реалізацію запропонованих наукових підходів відображено на прикладі податково-бюджетних аспектів формування потенціалу саморозвитку регіонів України. Монографія підготовлена в рамках виконання гранту НАН України на виконання наукової роботи за темою «Формування потенціалу сталого розвитку регіонів України в контексті реалізації економічних реформ».
Читацька аудиторія російська
Рекомендована для специалистов органов государственного управления, научных работников, аспирантов и практических работников в сфере экономики.
Монография посвящена процессам формирования потенциала устойчивого развития регионов Украины на основе их саморазвития в контексте реализации экономических реформ и глобальных экономических преобразований. Исследован терминологический аппарат регионального развития, сущность, характерные признаки, взаимосвязь и целесообразность применения в контексте трансформационных процессов. Определены факторы конкурентоспособности региона на основе саморазвития. В результате системного анализа использования потенциала социально-экономического развития регионов Украины идентифицированы проблемы и выявлены конкурентные преимущества данного процесса и определена роль в нем государственного регулирования. В разрезе обнаруженных положительных тенденций и нерешенных проблем предложены направления стимулирования регионального развития, в основе которых разработан концептуальный подход к формированию потенциала саморазвития регионов Украины.
Разработан методический подход к определению уровня самодостаточности регионального развития и, в зависимости от него, определены направления стимулирования регионального развития в условиях интеграционных процессов. Практическая реализация предложенных научных подходов отражена на примере налогово-бюджетных аспектов формирования потенциала саморазвития регионов Украины. Монография подготовлена в рамках выполнения гранта НАН Украины на выполнение научной работы по теме «Формирование потенциала устойчивого развития регионов Украины в контексте реализации экономических реформ».