українська
Анотація:У монографії викладено методологічні основи діагностування стану буксового вузла локомотива, що полягають у їх відбракуванні, відновленні та розрахунку залишкового ресурсу. Методика відбракування кілець ґрунтується на комплексному застосуванні магнетного та акустичного методів неруйнівного контролю. Останній полягає у використанні випромінювання пружних хвиль акустичної емісії, яка генерується під час зародження та розвітку тріщин в об’ємі матеріалу кілець. Створена експрес-методика й обладнання для її реалізації у виробничих умовах показали свою ефективність. Описано також методологію й обладнання для відновлення кілець у випадку їх зносу з застосуванням гальванопокривів. Розкрито підходи щодо оптимізування товщини гальванопокриву з урахуванням шкідливого впливу водню. Запропонована методика розрахунку ресурсу кільця з наявною поверхневою макротріщиною дозволяє знайти для такого дефекту відповідний пробіг локомотива до вичерпання ресурсу.
Читацька аудиторія:Для інженерів-експлуатаційників, наукових співробітників, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів спеціальностей, які поєднані з технічним діагностуванням рухомого складу залізниць.
російська
Анотація:В монографии изложены методологические основы диагностирования состояния буксового узла локомотива, заключающиеся в их отбраковке, восстановлении и расчета остаточного ресурса. Методика отбраковки колец основывается на комплексном применении магнитного и акустического методов неразрушающего контроля. Последний заключается в использовании излучения упругих волн акустической эмиссии, которая генерируется при зарождении и развитии трещин в объеме материала колец. Создана экспресс-методика и оборудование для ее реализации в производственных условиях показали свою эффективность. Описаны также методологию и оборудования для восстановления колец в случае их износа с применением гальванопокрытий. Раскрыты подходы к оптимизации толщины гальванопокрытия с учетом вредного воздействия водорода. Предложенная методика расчета ресурса кольца имеющейся поверхностной макротрещины позволяет найти для такого дефекта соответствующий пробег локомотива до исчерпания ресурса.
Читацька аудиторія:Для инженеров-эксплуатационников, научных сотрудников, аспирантов, студентов высших учебных заведений специальностей, которые объединены с техническим диагностированием подвижного состава железных дорог.