Читацька аудиторія українська
Для пресознавців, істориків, джерелознавців, бібліографів, книгознавців, краєзнавців, працівників ЗМІ та бібліотек, педагогів, архівістів, державних і громадсько-політичних діячів.
У четвертому томі викладено історико-бібліографічні відомості про українську пресу, місцем виходу якої були українські терени під Російською та Австро-Угорською державами й інші країни світу протягом 1911–1916 рр. У виданні докладно досліджено умови функціонування і поступу української преси на початку ХХ ст. Основна частина бібліографії української преси цього періоду охоплює бібліографічні описи газет і журналів, що виходили українською мовою в усіх її історичних, територіальних, діалектних різновидах на українських землях і на різних континентах, і двомовних (українською та іншими мовами), а також українських іншомовних часописів. Алфавітний покажчик часописів, іменний покажчик редакторів і видавців, іменний покажчик, покажчик місць видання часописів, а також додаток "Порічний реєстр часописів" як найважливіші елементи апарату видання підвищують наукову цінність дослідження.
Читацька аудиторія російська
Для прессоведов, историков, источниковедов, библиографов, книговедов, краеведов, работников СМИ и библиотек, педагогов, архивистов, государственных и общественно-политических деятелей.
В четвертом томе изложены историко-библиографические сведения об украинской прессе, местом выхода которой были украинские земли под Российским и Австро-Венгерском государствами и других стран мира в течение 1911–1916 гг. В издании подробно исследованы условия функционирования и развития украинской прессы в начале ХХ в. Основная часть библиографии украинской прессы этого периода охватывает библиографические описания газет и журналов, выходивших на украинском языке во всех ее исторических, территориальных, диалектных разновидностях на украинских землях и на разных континентах, и двуязычных (на украинском и других языках), а также украинских иностранных журналов. Алфавитный указатель журналов, именной указатель редакторов и издателей, именной указатель, указатель мест издания журналов, а также приложение "Погодовой реестр журналов" как важнейшие элементы аппарата издания повышают научную ценность исследования.