українська
Анотація:Досліджуються науково-методологічні та практичні засади європейської інтеграції в аграрному секторі економіки на основі існуючих теорій та підходів, що склалися у світовій економічній науці. Узагальнено досвід країн ЄС, які активно застосовують переваги регіональної інтеграції при формуванні основних принципів аграрної політики, яка є спільною для всіх країн-членів об’єднання. Особливого значення набуває європейська модель сільського розвитку, що формується за новим підходом та розглядається як окрема політика ЄС. Проведено аналітичну оцінку наслідків інтеграції для країн ЦСЄ у європейські структури у контексті здійснення ринкових аграрних трансформацій. Намічено шляхи адаптації вітчизняного аграрного сектора економіки до вимог європейського ринку. Визначено соціально-економічні та екологічні пріоритети розвитку аграрного сектора відповідно до орієнтирів європейської інтеграції, внутрішніх та зовнішніх умов її еволюційного розвитку.
Читацька аудиторія:Монографія буде корисною для фахівців-економістів, науковців, викладачів, аспірантів та студентів, а також для тих, хто цікавиться економічним підґрунтям процесів європейської інтеграції в аграрному секторі економіки.
російська
Анотація:Исследуются научно-методологические и практические принципы европейской интеграции в аграрном секторе экономики на основе существующих теорий и подходов, которые сложились в мировой экономической науке. Обобщен опыт стран ЕС, который активно применяют преимущества региональной интеграции при формировании основных принципов аграрной политики, которая является общей для всех стран-членов объединения. Особенное значение приобретает европейская модель сельского развития, котораяформируетсяпо новому и рассматривается как отдельная политика ЕС.Проведена аналитическая оценка последствий интеграции для стран ЦСЕ в европейские структуры в контексте осуществления рыночных аграрных трансформаций.Намечены пути адаптации отечественного аграрного сектора экономики к требованиям европейского рынка. Определены социально-экономические и экологические приоритеты развития аграрного сектора в соответствии с ориентирами европейской интеграции, внутренних и внешних условий ее эволюционного развития.
Читацька аудиторія:Монография будет полезной для специалистов-экономистов, научных работников, преподавателей, аспирантов и студентов, а также для тех, кто интересуется экономической подпочвой процессов европейской интеграции в аграрном секторе экономики.