Мета циклу наукових праць – розвиток математичних моделей та методів дослідження пружної та термопружної взаємодії тіл з поверхневими і міжфазними неоднорідностями за наявності середовища в області контакту з урахуванням часткового фрикційного проковзування поверхонь та вивчення на цій основі впливу форми геометричних нерівностей, теплопровідності межових плівок та заповнювача зазорів і тріщин, а також інтенсивності прикладеного силового і теплового навантаження на контактну поведінку розглянутих структур.
Наукова новизна циклу праць полягає в постановці низки нових контактних задач теорії пружності, теплопровідності та термопружності для тіл з поверхневими і міжфазними неоднорідностями з урахуванням різних фізичних явищ в області контакту, запропонованій методиці їх розв’язання та отриманих результатах.
Отримані у циклі наукових праць результати досліджень є актуальними для механіки деформівного твердого тіла та відображають практичні потреби геофізики, біомеханіки, енергетики, трибології, машинобудування, будівельної індустрії та інших галузей. Результати досліджень можуть бути використані для оцінювання контактної жорсткості, міцності, герметичності та зношування вузлів і з'єднань, що функціонують в умовах комбінованого механічного та теплового навантаження, для покращення технологічних властивостей поверхонь.
До циклу наукових праць входить 41 наукова публікація, зокрема, 23 статті у фахових виданнях, серед них 11 статей опубліковано у міжнародних журналах, що містяться в базі даних Scopus, з яких 4 статті – у журналах з високим імпакт-фактором (International journal of Solids and Structures, International journal of Heat and Mass Transfer).
Загальний індекс цитування: 30. Індекс Гірша (H-індекс) авторів циклу праць складає: Слободян Б.С. – H-індекс=3, Маланчук Н.І. – H-індекс=3, Чумак К.А. – H-індекс=2, Середницька Х.І. – H-індекс=1 (згідно з базою даних Scopus).