Метою циклу робіт є встановлення закономірностей кристалізації, структурно-фазових перетворень та властивостей нових низькорозмірних форм оксидних матеріалів (R2O3, (R1-xEux)2O3, Y3Al5O12, R–Lu, Y) у вигляді монодисперсних нанопорошків контрольованої морфології та консолідованих нанокерамік на їх основі.
В результаті проведених досліджень було отримано такі основні результати:
1. Встановлено, що основними структурно-морфологічними ознаками сфер R2O3 є полікристалічна структура, мезопористість, монодисперсність і стійкість сферичної морфології.
2. Визначено інтервал термічної стабільності (Т=600-800 ºС) композитних сфер Y2O3-ZnO. Ступінь деформації кристалічної ґратки вюрциту ZnO, що формується на поверхнях пор високої кривизни вказує на ймовірність пластинчатої морфології нанокристалів цинкіту.
3. Досліджено морфологічну та фазову стабільність нанопорошків Y3Al5O12 в залежності від температури консолідації при тиску 8 ГПа. Визначено, що верхній температурний інтервал фазової стабільності компактних наноматеріалів Y3Al5O12 із розміром зерна 40 нм обмежений температурою 550°С.
4. Установлено умови формування високощільних (≥99 %) монофазних компактних наноматеріалів Y3Al5O12 з розміром зерна 20÷40 нм методом консолідації нанопорошків при Р=8 ГПа, Т=350÷450°С.
5. Запропоновано метод пошуку локалізованих вихрових об’єктів у двовимірній ідеальній гідродинаміці в класі узагальнених функцій. В результаті, доведено існування широкого класу локалізованих вихрових об’єктів як точних розв’язків рівнянь Ейлера, зокрема точкових вихорів дипольного типу, та складних стаціонарних вихрових сингулярностей зі складною внутрішньою структурою течії.
Цикл наукових робіт виконувався протягом 2006 – початку (лютий) 2013 років в Інституті монокристалів НАН України. Цикл складається з 29 публікації у фахових наукових виданнях. До цього циклу входять 1 монографія, 2 огляду, 7 статей у вітчизняних, 17 у міжнародних журналах, 3 Патенти України. Кількість реферованих публікацій, що містяться в базі даних SCOPUS, складає 22, а загальний індекс їх цитування — 57, сумарний імпакт-фактор наукових робіт сягає 23,61. Отримані результати доповідалися на 5 вітчизняних та 16 міжнародних конференціях та були опубліковані в 33 тезах доповідей. Об'єм поданих наукових праць циклу становить 143 друкованих сторінок.