Цикл наукових праць складається з 16 наукових статей, опублікованих протягом 7 років.
Для практики досліджень природних об’єктів вплив електричного поля на поперечні хвилі є несуттєвим. Найбільш вагомим є вплив поздовжнього електричного поля на поширення поздовжньої механоелектромагнітної хвилі. У даному циклі робіт проведено дослідження впливу зовнішнього електричного поля на процес поширення механоелектромагнітних хвиль у пористому насиченому розчином електроліту середовищі. Основними етапами є побудова аналітико числових моделей поширення механоелектромагнітних хвиль у пористих середовищах при дії зовнішнього елктричного поля; розробка адаптивних алгоритмів та методів для розв’язування задач механоелектро¬магнітної механіки.
Розглянуто поширення механоелктромагнітних хвиль у пористому насиченому розчином електроліту середовищі. На основі системи рівнянь електромагнітної механіки записано дисперсійні рівняння для поздовжньої і поперечної хвиль. Встановлено, що за наявності зовнішнього електричного поля виникає їх взаємовплив, що свідчить про ефективну анізотропію середовища, спричинену полем. Систему рівняннь електромагнітної механіки записано з використанням дробових похідних Капутто. Розглянуто часткові випадки побудови системи рівнянь для знаходження хвильових чисел плоских механоелектромагнітних хвиль
Встановлено, що залежність фазової швидкості та коефіцієнтів загасання від структурних параметрів пористих тіл можна використати для визначення цих параметрів. Результати досліджень є важливими для розвитку сейсмоелектричних досліджень земної кори і відповідно для знаходження глибин залягання корисних копалин.
Отримані у роботі результати є теоретичним підґрунтям у розв’язанні задач електромагнітної механіки про поширення плоских механоелектромагнітних хвиль у складних пористих структурах, насичених розчином електроліту та використанні розв’язків сформульованих крайових задач математичної фізики для інформативності та достовірності інтерпретації даних сейсмоелектричних методів.
Результати досліджень за темою роботи викладено в 7 статтях (в т.ч. 2 у зарубіжних журналах, одна из которых находится в реферативной базе Scopus), 9 матеріалах конференцій.