Загальна мета робіт полягає у визначенні особливостей кількісного розподілу фосфатмобілізувальних та гетеротрофних бактерій в екосистемах Чорного моря та їх ролі у колообігу фосфору.
На основі проведених досліджень вперше визначені особливості просторового розподілення і кількісних змін чисельності фосфатмобілізувальних і гетеротрофних бактерій в екосистемах ПЗЧМ та лиманів Північно-західного Причорномор’я. Вперше статистично оцінений вплив гідролого-гідрохімічних факторів водного середовища на чисельність і розподілення фосфатмобілізувальних та гетеротрофних бактерій для всіх досліджуваних екосистем. З морських зразків виділені високоактивні культури фосфатмобілізувальних бактерій. Показана участь бактерій родів Enterobacter та Bacillus у трансформації неорганічних сполук фосфору в морських екосистемах.
Результати циклу робіт можуть бути використані для екологічної характеристики ПЗЧМ та прилеглих лиманів, розкривають можливість для мікробіологічних моніторингових досліджень в морських екосистемах різного трофічного статусу. Отримані дані дозволяють оцінити інтенсивність мінералізації розчинених та зважених у воді та донних відкладеннях органічних речовин, виявити роль бактеріальних спільнот у кругообігу фосфору в морських екосистемах, можуть бути корисні для подальшого розвитку аспектів проблем «фосфорного» забруднення водойм.
Цикл наукових праць відрізняється міждисциплінарним підходом і використанням комплексних методів гідробіології, загальної та морської мікробіології, фізико-хімічних методів та методів математичної статистики.
Результати досліджень за циклом праць викладено в 0 монографіях, 12 публікаціях, з них 5 в спеціалізованих виданнях (2 самостійних, в т.ч. 1 у журналі з наукометричною базою Scopus), 7 тезах доповідей. Кількість посилань на публікації авторів згідно з базою даних Scopus – 0, h-індекс = 0. Отримано 0 патентів. Результати досліджень виконані в рамках 5 науково-дослідних тем ДУ «Інституту морської біології НАН України».