Мета наукових досліджень – встановити особливості поширення вуглеводнів в олігоцен-міоценових відкладах вторинної мінералізації Кросненської Зони Українських Карпат та Передкарпатського прогину Західного регіону України.
Методи досліджень: польові геологічні (опис шурфів і керну, відбір проб для аналітичних визначень), мінералого-онтогенічні (діагностування мінералів за допомогою рентгено-фазового аналізу), кристаломорфологічні, геохімічні, термобарогеохімічні-мінералофлюїдологічні, мас-спектрометричний хімічний аналіз тощо.
Загальний план досліджень:
2021 р. Узагальнити і систематизувати власні та літературні матеріали про поширення вуглеводнів. Відбір проб для аналітичних визначень.
2022 р. Зробити аналітичні визначення. Опрацювати результати аналітичних визначень і на їх основі побудувати карту-схему поширення вуглеводнів в олігоцен-міоценових відкладах Кросненської Зони Українських Карпат та Передкарпатського прогину Західного регіону України.
Актуальність і важливість результатів досліджень полягає в тому, що в комплексі з геологічними і геофізичними матеріалами сприятимуть уточненню перспектив нафтогазоносності та прогнозу відкриття покладів вуглеводнів в олігоцен-міоценових відкладах Кросненської Зони Українських Карпат та Передкарпатського прогину. Це дасть змогу доповнити відомі критерії прогнозу і пошуків вуглеводневмісних утворень Західного регіону України.