З нагоди Дня науки в Україні відбулася XLI Науково-технічна конференція молодих вчених та спеціалістів Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України.
Метою конференції було обговорення актуальних проблем застосування математичного, технічного та програмного забезпечення в енергетичній галузі.
У зв'язку із ситуацією в країні конференція була організована в форматі онлайн за допомогою платформи ZOOM. Незважаючи на це, всі учасники мали можливість виступити, а слухачі могли задавати питання не лише поточному доповідачу, але й попереднім, використовуючи можливості вбудованого чату.
Участь у конференції взяли науковці та спеціалісти Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України (далі – Інститут), Інституту електродинаміки НАН України, Інституту відновлюваної енергетики НАН України, Інституту загальної енергетики НАН України, Державної установи «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України», Національного авіаційного університету, Державного біотехнологічного університету, Хмельницького національного університету, Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Державного підприємства «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», Публічного акціонерного товариства «Центренерго», Товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Вітряні парки України», Лабораторії діагностики трубопроводів «Труболаб». Модератором конференції традиційно був заступник директора з науково-організаційної роботи, голова Ради молодих вчених (РМВ) Інституту доктор технічних Володимир Артемчук.
Багато доповідей викликали настільки плідну наукову дискусію, що їх обговорення було продовжено на двох наступних науково-практичних конференціях, організатором яких також є Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України: «Кібербезпека енергетики» та «Резильєнтність критичної інфраструктури – 2023».
Загалом конференція отримала високі оцінки від учасників та пройшла на високому науковому рівні. За її результатами та на основі Положення про Премію ім. Г.Є. Пухова для молодих вчених керівництвом РМВ Інституту було запропоновано визнати автора доповіді «Problems and prospects of implementing assessment of the level of maturity of cyber security processes of critical infrastructure objects of the energy sector of Ukraine in accordance with the NIST cybersecurity framework» аспіранта Інституту Михайла Чайкіна переможцем конкурсу на здобуття даної премії. Це рішення було підтримано РМВ Інституту та затверджено рішенням Вченої ради Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України.
Більше інформації –
на офіційному сайті конференції За інформацією Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України