1–20 травня 2023 року в межах міжнародного дослідницького проєкту DOORS («Developing Optimal and Open Research Support for the Black Sea» – «Розроблення оптимальної та відкритої дослідницької підтримки досліджень Чорного моря») за Рамковою програмою Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» тривала експедиція на румунському науково-дослідному судні «Маре ніґрум» Румунського національного інституту морської геології та геоекології (GeoEcoMar) – DOORS Black Sea Survey (DOORS-1) 2023, – спрямована на дослідження відкритого моря у західній частині Чорного моря. В експедиції взяли участь 17 дослідників із 7 країн – Румунії, Болгарії, Греції, Туреччини, Великої Британії, Франції та України, зокрема і старший науковий співробітник відділу проблем геології моря та осадочного рудоутворення Центру проблем морської геології, геоекології та осадового рудоутворення (МорГеоЕкоЦентру) НАН України Наталія Федорончук. Загальною метою проєкту DOORS є сприяння поліпшенню екологічного стану довкілля Чорного моря.
|
Учасники експедиції дослідили седиментологічні показники морських донних відкладів, гідрологічні та гідродинамічні показники морських вод, ступінь забрудненості морських вод і донних відкладів мікропластиком.
Крім того, науковці розгорнули два буї «BGC Argo», оснащені датчиками для вимірювання й моніторингу біогеохімічних параметрів водного середовища аквальної екологічної субсистеми геоекосистеми Чорного моря задля формування найбільшої та широко доступної бази даних про його стан.
Команда міжнародної експедиції у західній частині Чорного моря на науково-дослідному судні «Маре ніґрум» (Румунія). Наталія Федорончук стоїть четверта ліворуч у першому ряду |
Під час експедиції на науково-дослідному судні «Маре ніґрум»Наталія Федорончук відбирає зразки донних відкладень на західному шельфі Чорного моря біля узбережжя Румунії для подальших комплексних досліджень у лабораторіях Румунського національного інституту морської геології та геоекології, а також МорГеоЕкоЦентру НАН України й інших установ Національної академії наук України |
За інформацією МорГеоЕкоЦентру НАН України