2 жовтня 2023 року у дистанційному форматі відбулася Всеукраїнська молодіжна наукова конференція «Геологічна будова та корисні копалини України».
Організатором заходу виступила Рада молодих вчених Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України при підтримці співорганізаторів − Українського мінералогічного товариства та Рад молодих вчених Відділення наук про Землю НАН України (Інститут геологічних наук НАН України, Інститут геофізики імені С.І. Субботіна НАН України).
Основна мета конференції – ознайомлення з досягненнями молодих вчених наукових та науково-виробничих установ, студентів закладів вищої освіти України у науково-дослідній діяльності, обговорення сучасного стану та актуальних завдань по вивченню геологічної будови та родовищ корисних копалин України, налагодження співпраці молодих науковців, обмін інформацією, досвідом та ідеями.
Учасники конференції |
На участь у конференції надійшло понад два десятки заявок. Безпосередньо на засіданні було заслухано та обговорено 9 усних доповідей. Найбільшу активність під час конференції виявили молоді науковці Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені П.М. Семененка НАН України. До роботи конференції долучилася наукова молодь з інститутів Відділення наук про Землю НАН України – Інституту геологічних наук НАН України, Інституту геофізики імені С.І. Субботіна НАН України, а також аспіранти з Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова та Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
З вітальним словом до учасників конференції звернулася президент Українського мінералогічного товариства доктор геологічних наук Ганна Кульчецька. У своєму привітанні вона звернула увагу на дефіцит молодих спеціалістів у вітчизняній науці загалом і в геології зокрема, наголосивши на необхідності активного залучення перспективної молоді до наукових досліджень.
Тематикою доповідей учасників конференції було охоплено основні наукові напрями: геохімія, мінералогія, петрологія; загальна та регіональна геологія; геологія родовищ металевих на неметалевих корисних копалин; геофізика; екологічна геологія.
Наприкінці зустрічі було підбито підсумки та прийнято Рішення конференції, окреслено перспективи подальшої співпраці та створення творчих зв’язків між молодими науковцями.
Детальна інформація про конференцію та електронний варіант збірника матеріалів конференції розміщено на сайті Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України
за посиланням. За інформацією Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України