18 жовтня було здійснено зариблення Дунайського біосферного заповідника Національної академії наук України осетровими видами риб.
Загалом у Соломонів рукав річки Дунай було випущено 2500 особин стерляді та зникаючого, рідкісного руського осетра. Риба була вирощена в ставках ТОВ «Одеський осетринницький комплекс», який знаходиться на території заповідника. Кожну особину помітили спеціальними барвниками для подальшого моніторингу її перебування в річці Дунай, і вже на наступний день ця стерлядь була відмічена в контрольних ловах.
Це вже друге зариблення Дунаю осетровими – попереднє було здійснене у 2021 році також зі ставків ТОВ «Одеський осетринницький комплекс».
Дунай залишився останньою річкою Чорного моря, де ще зберігся природний нерест осетрових, всі види яких занесені до Червоної книги України, та зустрічаються чотири види – білуга, руський осетр, севрюга та стерлядь. Атлантичний осетр та шип вже вважаються зниклими.
Зариблення відбулось завдяки підтримці та фінансуванню WWF-Нідерланди спільно з Rewilding Europe.
За словами директора Дунайського біосферного заповідника Олександра Волошкевича, зариблення, безумовно, має велике значення для збереження осетрових. Проте головним завданням є забезпечення умов для збереження природного нересту осетрових, проходу плідників цих риб на нерест і безперешкодного скочування їх молоді з Дунаю в море. Саме задля цього на території заповідника за останні роки було здійснено цілий ряд масштабних заходів.
Ще у 2018 році заборонено застосування ставних сіток у всьому передгирловому просторі р. Дунай загальною площею 24,2 тис. га для попередження прилову осетрових та дельфінів. З 2022 року введена повна заборона рибальства в надзвичайно важливому для міграції осетрових рукаві Прямий, по всьому Дунаю обмежено висоти плавних сіток до 6 метрів, діаметри їх ниток, мінімальний крок вічка тощо, а під час масового скату молоді осетрових вводиться повна заборона на промисловий вилов риби. Всі ці заходи сприяли тому, що контрольні лови науково-дослідними знаряддями в 2023 році показали відновлення рідкісного, зникаючого руського осетра.
За великий внесок у вивчення, збереження та відтворення осетрових видів риб Всесвітній фонду природи – WWW-Україна нагородив спеціальною подякою директора Дунайського біосферного заповідника Олександра Волошкевича (на фото праворуч) та старшого наукового співробітника Інституту морської біології НАН України Сергія Бушуєва (на фото ліворуч).
За інформацією Дунайського біосферного заповідника