Молодша наукова співробітниця Головної астрономічної обсерваторії НАН України, аспірантка Інституту фізики НАН України Олена Компанієць у своєму інтерв’ю для проєкту «Жителі Києва» розповіла про свій науковий шлях, волонтерство та те, як мало людина знає космос.
Учена розповіла як війна вплинула на її життя: «Як продовжувати свою наукову роботу? У мене в країні війна, люди щодня гинуть, міста руйнуються і взагалі страшні речі робляться, а я що — буду галактики спостерігати? Хотілося бути корисною тут і зараз. Переключитися допомогло волонтерство. (...) Тепер їжджу у свої краї як волонтерка. Туди складно потрапити, але в мене є приписка і мене пропускають як місцеву жительку. Возимо допомогу у прифронтові шпиталі, військовим».
Про свою роботу Олена Компанієць зазначила: «Я вивчаю не самі зорі, а зацікавлена позагалактичною астрономією, тобто це галактики ближнього (поки що) Всесвіту, а саме ізольовані галактики. Це ті, які протягом останніх трьох мільярдів років не взаємодіяли гравітаційно з іншими галактиками. Вони є наче космічними лабораторіями, адже довго не зазнавали зовнішнього впливу».
Ознайомитися з повним
текстом інтерв’ю Джерело: проєкт «Жителі Києва»