3 квітня 2024 року Науково-технологічний комплекс (НТК) «Інститут монокристалів» НАН України та Державне підприємство (ДП) «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» уклали Угоду про наукове, науково-технічне та науково-освітнє співробітництво.
Угоду підписали перший заступник генерального директора НТК «Інститут монокристалів» НАН України член-кореспондент НАН України Валентин Чебанов та директор ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів» кандидат юридичних наук Григорій Лученцов.
Підписанню документа передували робочі зустрічі, під час яких обговорювались актуальні проблеми співпраці між установами.
Багаторічна співпраця Комплексу та Центру відіграє надзвичайно важливу роль у розвитку фармації України. Ключовою особливістю цієї співпраці є великий досвід виконання спільних наукових досліджень та їхні позитивні результати, ефективний обмін інформацією щодо новітніх методик, технологій та обладнання.
Нині в НТК «Інститут монокристалів» НАН України працює команда фахівців різних наукових напрямів, хіміків-синтетиків, фізхіміків, аналітиків, біологів, фармацевтів та інших. Науковці розв’язують широкий спектр проблем, що стосуються медичної хімії та фармації, розроблюють технології та аналіз різних форм лікарських засобів, розвивають Державну фармакопею України та готують інші нормативні документи. А створений на базі Комплексу Уповноважений центр Держлікслужби здійснює контроль якості лікарських засобів та їхніх компонентів, без якого фармацевтична галузь жодної країни існувати не може.
Як зазначив Валентин Чебанов: «Тісна співпраця з фармакопейним Центром надасть поштовх для нових спільних науково-технологічних розробок та досліджень, а також дозволить розширити можливості для розвитку технологій створення вітчизняних лікарських засобів. Адже, надважливим є розуміння того, що розроблення, виробництво і контроль якості лікарських засобів мають бути одним з пріоритетів розвитку України, а також обов’язковою складовою нашої національної безпеки і в умовах війни, і в умовах пандемій, і просто в мирний час».
За інформацією НТК «Інститут монокристалів» НАН України