21–23 травня 2024 року в Інституті електронної фізики НАН України, що в Ужгороді, тривала міжнародна конференція «Ядерна фізика на Закарпатті» (до 55-річчя відділу фотоядерних процесів цієї академічної установи).
Учасники міжнародної конференції «Ядерна фізика на Закарпатті» |
Попри війну, українські науковці продовжують дослідження з найактуальніших напрямів фізики, зокрема з експериментальної та теоретичної ядерної фізики, радіаційної фізики, радіоекології та радіобіології, фізики високих енергій. Одним із передових ядерних центрів не лише нашої країни, а й Східної Європи є відділ фотоядерних процесів Інституту електронної фізики НАН України. Базовою ядерно-фізичною установкою відділу є прискорювач електронів мікротрон М-30. Він дає змогу формувати інтенсивні поля електронного, гамма- і нейтронного випромінювання для виконання фундаментальних і прикладних ядернофізичних досліджень.
Працівники відділу фотоядерних процесів Інституту електронної фізики НАН України |
55-річчю цього підрозділу й присвячувалася міжнародна конференція «Ядерна фізика на Закарпатті». Вона об’єднала близько двохсот провідних учених із різних куточків світу. Частина учасників – науковці з Ужгорода, Києва й Харкова, а також Праги і Брна (Чеська Республіка) – прибули на захід особисто, решта долучилися дистанційно.
Із вітальним словом до учасників конференції звернулись академік-секретар Відділення фізики і астрономії НАН України академік Вадим Локтєв, завідувач відділу структури ядра Інституту ядерних досліджень НАН України академік Віталій Денисов і голова Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації Мар’яна Марусинець.
Директорка Інституту електронної фізики НАН України член-кореспондент НАН України Ганна Гомонай і голова Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації Мар’яна Марусинець |
Загалом на пленарних засіданнях було виголошено й обговорено понад пів сотні доповідей про наукові результати високого рівня, одержані у дослідницьких осередках України, Чехії, США, Польщі, Франції, Словаччини та Литви.
На завершення учасники конференції вшанували хвилиною мовчання пам’ять українських воїнів і цивільних мешканців, які загинули через російську збройну агресію проти України.
Матеріали конференції організатори оприлюднять
на її вебсайті.
За інформацією Інституту електронної фізики НАН України