Сьогодні, 4 квітня 2016 року, у музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (за адресою: м. Львів, пр-т. Свободи, 15) свою наукову доповідь «Успенський іконостас в дослідженнях Мечислава Ґембаровича» виголосила професор кафедри українських студій факультету міжнародних і політичних досліджень Яґеллонського університету (м. Краків, Республіка Польща) Аґнєшка Ґронек.
Коло наукових інтересів А. Ґронек охоплює проблеми історії й іконографії церковного мистецтва українсько-польського культурного пограниччя. Дослідниця є автором декількох монографій, у тому числі про іконографію Страстей Христових в українському мистецтві XVII-XVIII ст. (опубліковано 2009 р.) й поствізантійські стінописи церкви в Посаді Риботицькій (2015 р.), а також багатьох статей у фахових мистецтвознавчих виданнях країн Центральної та Східної Європи.
Доповідь присвячено нововиявленому неопублікованому рукописові монографії львівського мистецтвознавця Мечислава Ґембаровича (1893 - 1984) про іконостас, створений у першій половині XVII ст. на замовлення Львівського Ставропігійського братства у Львові. В наш час більша частина іконостасу зберігається в с. Великі Грибовичі (Жовківський район, Львівська область) і потребує негайної реставрації. З метою порятунку іконостасу відділ мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України ініціює діалог у середовищі фахівців і відповідальних осіб.
За інформацією Інституту народознавства НАН України
Матеріал опублікували: Прес-служба НАН України