20 квітня 2016 року у Міжнародному виставковому центрі в Києві відбувся Український форум інтернет-діячів «iForum 2016», на якому свою розробку представив Інститут проблем штучного інтелекту НАН України та МОН України (ІПШІ).
Слід зауважити, що формат згаданого форуму передбачав і проведення конференції з традиційним виголошенням доповідей, і функціонування виставкової зони – для представлення новітніх досягнень у галузі інформаційних технологій та обміну досвідом між учасниками.
Цього року захід відвідало, за попередніми оцінками, близько 6 тис. осіб. Основні обговорення проводилися в рамках таких платформ, як: освіта в галузі ІТ; Інтернет-бізнес і стартапи; реклама і просування; нетворкінг; Інтернет-технології; «Місто майбутнього».
 |
Участь у форумі взяли також співробітники ІПШІ, які в межах тематичного напряму «Місто майбутнього», пов’язаного з робототехнікою, телекомунікацією, збором і обробленням даних, доповненою та віртуальною реальністю, конструюванням розумних будинків тощо, представили свою розробку, створену спільно з фахівцями Інституту медицини праці Національної академії медичних наук України, – інтелектуальний шолом з біоадаптивним управлінням для здійснення психофізіологічної корекції стану людини в екстремальних, стресових ситуаціях (докладніше про шолом дізнавайтеся у матеріалі за посиланням: http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/sholom_intellect.pdf). У цій розробці втілено результати багаторічних досліджень учених ІПШІ в галузі робототехніки, інтелектуальних систем прикладного спрямування, в напрямі розпізнавання візуальних образів і мовлення. Представлений шолом викликав значний інтерес відвідувачів заходу.
 |
Вчені ІПШІ сподіваються, що атмосфера справжньої зацікавленості в нових актуальних тенденціях розвитку інформаційних технологій і просуванні власних розробок та ідей (з їх подальшим утіленням у вітчизняному конкурентоспроможному продукті), а також нові форми взаємодії з інвесторами та спілкування з колегами в межах подібних форумів посприяє майбутнім науковим пошукам у галузі вивчення штучного інтелекту.
За інформацією ІПШІ