26 вересня 2016 року в Київському міському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) відбувся вечір пам’яті видатного українського гумориста Остапа Вишні.
Під час заходу ведучий вечора – літературознавець, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України кандидат філологічних наук Сергій Гальченко розповів про невідому спадщину письменника-політв’язня.
Заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України кандидат філологічних наук Сергій Гальченко
|
Твори Остапа Вишні: «Моя автобіографія», «Зенітка», «Діли небесні», «Дикий кабан, або вепр», «"Діва" й "монах"», «Ярмарок» та інші читав народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Анатолій Паламаренко. В рамках заходу також відбулася презентація видання «Вишня Остап. Вишневі усмішки. Заборонені твори». До цієї унікальної збірки увійшли найвизначніші твори письменника різних років, а також його фейлетони, що видаються вперше. Усі тексти звірені з першими публікаціями автора, а також з архівними примірниками й рукописами, які до відділу рукописних фондів та текстології Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України передали онуки видатного українського гумориста.
Слід зазначити, що за сприяння саме Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України первісний вигляд «Усмішок» відтворено, і можна насолоджуватися колись забороненими та скороченими, а тепер відновленими в повному обсязі взірцями цього самобутнього жанру.