27 червня 2018 року в Інституті економіки та прогнозування НАН України у рамках виконання спільного українсько-німецького проекту відбулася конференція «Evaluating the Evaluation of Science Organisations in Ukraine – Possible Applications of Experiences from Germany» («Оцінювання наукових установ в Україні: можливості використання досвіду Німеччини»).
Захід було організовано для узагальнення досвіду з оцінювання наукових установ за участі провідних фахівців із Німеччини, а також для визначення шляхів поширення найкращих практик при оцінюванні наукових установ в Україні.
У конференції взяли участь близько 50 осіб, серед яких – представники Національної академії наук України, вітчизняних міністерств і відомств, закладів вищої освіти та громадських організацій.
Відкрив зібрання заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, який у своєму виступі наголосив на актуальності для нашої країни теми оцінювання наукових установ і використання досвіду Німеччини в цьому питанні.
З вітальними словами до присутніх звернулися перший заступник головного вченого секретаря НАН України член-кореспондент НАН України Володимир Ємельянов і директор Інституту економіки та прогнозування НАН України академік Валерій Геєць.
В основній частині конференції з доповідями виступили керівник проекту з німецької сторони, завідувач кафедри економіки інновацій та структурних змін Бременського університету професор Ютта Ґюнтер. Вона презентувала основні етапи підготовки спільного проекту та шляхи його реалізації протягом 2017–2018 рр.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
У доповіді президента Асоціації Лейбниця у 2005–2010 рр. професора Ернста Рітшеля було докладно висвітлено 20-річний досвід із оцінювання наукових установ цієї організації та надано рекомендації щодо ефективного їх оцінювання в Україні.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
Керівник проекту з української сторони, завідувач відділу інноваційної політики, економіки та організації високих технологій Інституту економіки та прогнозування НАН України, член Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій член-кореспондент НАН України Ігор Єгоров представив результати оцінювання наукових установ НАН України за 2016–2018 рр., привернувши увагу до проблемних питань, виявлених у процедурі оцінювання.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
Керуючий директор EVACONSULT, співробітник Центру соціальних досліджень (Асоціація Лейбниця, Німеччина) доктор Даґмар Симон презентувала доповідь, присвячену сучасним тенденціям у процедурах вимірювання наукової діяльності, акцентувавши на індикаторах, котрі найкращим чином відображатимуть ефективність науки.
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ
Під час панельної дискусії представники Наукового комітету Національної Ради України з питань розвитку науки і технологій доктор фізико-математичних наук Олексій Колежук і член-кореспондент НАН України Алла Ємець порушили надзвичайно важливі для України питання критеріїв відбору експертів для оцінювання науки за різними галузями наук, критеріїв визначення найкращих дослідників тощо.
За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України