Із 18 по 19 жовтня 2018 року на базі факультету комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка тривала XVIIІ Міжнародна науково-технічна конференція «Штучний інтелект та інтелектуальні системи» (AIIS’2018). Захід присвячувався 100-річному ювілею Національної академії наук України.
Організаторами стали Інститут проблем штучного інтелекту (ІПШІ) МОН України та НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка (факультет комп’ютерних наук та кібернетики), Білоруський державний університет (Науково-дослідний інститут прикладних проблем математики та інформатики), Брестський державний технічний університет (Білорусь), Університет «Люблінська політехніка» (Польща), компанія «soft Xpansion GmbH & Co. KG.» (м. Бохум, Німеччина), Інститут інформаційних і обчислювальних технологій Комітету науки Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан.
Представники 23 наукових установ, закладів вищої освіти, комерційних організацій, промислових підприємств України, Білорусі, Польщі, Чехії, Німеччини, Казахстану, Південної Кореї й інших країн світу долучилися до міжнародного наукового заходу (серед учасників – 3 академіки і 4 члени-кореспонденти НАН України, 22 доктори наук, 35 аспірантів та молодих учених).
У рамках конференції було проведено пленарне та секційні засідання, дискусії, круглий стіл «Штучний інтелект: мультидисциплінарні аспекти», працювала Молодіжна міжнародна наукова школа «Системи та засоби штучного інтелекту».
Голова Програмного комітету конференції, директор ІПШІ МОН України та НАН України член-кореспондент НАН України А.І. Шевченко у вітальному слові зазначив, що саме напрям штучного інтелекту визначено пріоритетним у розвитку світової економіки. Однак досі тривають обговорення та дискусії щодо формалізації поняття штучного інтелекту, визначення кола задач наукового напряму. Вчений також наголосив, що попри велику кількість прикладних задач, які вирішуються за допомогою засобів і методів штучного інтелекту, відсутні фундаментальні відкриття у цій галузі.
Учасники конференції у своїх виступах акцентували на тому, що саме вирішення багатьох задач медичної діагностики, моделювання конфліктних ситуацій, економіки, транспорту, розроблення інноваційної військової техніки неможливе без застосування методів та засобів штучного інтелекту.
У підсумках заходу відзначено його високий науковий, методичний і організаційний рівень, обговорено та ухвалено Рішення конференції, нагороджено авторів найкращих доповідей і найкращих доповідачів серед молодих учених, урочисто вручено сертифікати. Наступну конференцію за рішенням міжнародної наукової спільноти буде присвячено 50-річчю факультету комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
За результатами конференції доповіді у вигляді статей буде опубліковано у фаховому виданні «Штучний інтелект». За підсумками роботи Міжнародної молодіжної наукової школи «Системи та засоби штучного інтелекту» планується видання збірки матеріалів.
Більше світлин із заходу шукайте на сайті ІПШІ МОН України та НАН України: http://www.ipai.net.ua/stattya/xviii-mizhnarodna-naukovo-tehnichna-konferenciya-shtuchnyy-intelekt-ta-intelektualni-systemy
За інформацією ІПШІ МОН України та НАН України