24–25 квітня 2019 року аспіранти та професорсько-викладацький склад Київського університету права (КУП) НАН України на чолі з його ректором Юрієм Бошицьким взяли участь у спільній Х Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні питання європейської цивілістики: досвід Угорщини та України», що пройшла в м. Дебрецен (Угорщина). Захід проводився під егідою КУП НАН України на базі Дебреценського університету.
До складу делегації від КУП НАН України, крім ректора, увійшли завідувач відділу аспірантури, доцент кафедри цивільно- і кримінально-правових дисциплін Раїса Перелигіна й аспіранти Тамара Кортукова, Тетяна Бордюг, Лілія Грипіч, Ірина Стройко, Наталія Сєрєнко, Магдалина Мартинич, які гідно представили КУП НАН України, відзначившись потужними науковими доповідями та яскравими презентаціями.
Завдяки міцним зв’язкам КУП НАН України з понад 20 країнами світу, крім науковців із України й Угорщини, до заходу долучилися представники наукових кіл із різних куточків світу, а саме: Греції, Індії, Монголії, Туреччини й інших країн.
Із вітальним словом до гостей та учасників конференції звернулися ректор КУП НАН України професор Ю. Бошицький, директор Інституту цивілістики Дебреценського університету професор Дердь Чечі і декан юридичного факультету Дебреценського університету професор Вероніка Сікора. У своїх виступах вони наголосили на важливості наукового дослідження сучасних проблем у галузі європейської цивілістики, пошуку нових форм і методів вдосконалення цивільного законодавства з метою здійснення реальних кроків для забезпечення збалансованого розвитку цивільного права Угорщини й України.
Науковці КУП НАН України не обійшли своєю увагою такі актуальні питання, як охорона інтелектуальної власності в сучасній Україні, законодавчі й інституційні напрями розвитку у сфері інтелектуальної власності, правове регулювання зовнішньої трудової міграції, перспективи інституту примирення в цивільному процесі України тощо.
У рамках конференції професор Ю. Бошицький презентував нове видання університету – монографію 2019 року: «Державно-правове регулювання суспільних відносин в умовах нових глобалізаційних викликів: вітчизняні та міжнародні реалії».
На урочистому закритті конференції її учасників було відзначено міжнародними європейськими сертифікатами та приємними пам’ятними подарунками.
Поза сумнівом, проведення подібних заходів сприяє розвиткові міжнародного співробітництва як одного з пріоритетних напрямів діяльності КУП НАН України, обміну досвідом, впровадженню новітніх стандартів у навчальний процес, інтеграції нашої країни у світовий освітній простір.
За інформацією КУП НАН України