Серед робіт, надісланих на Конкурс, – проекти з найрізноманітнішої тематики: багатоцільовий БПЛА і спеціальні кулі, що виводитимуть з ладу електронні пристрої ворога; мобільні додатки для потреб військових і артилерійський та протитанковий тренажери; спецкамуфляж з особливими властивостями та засоби тактичної медицини; радіокерована турель і нові технології вироблення вибухових речовин та багато іншого. Докладніше з усіма розробками можна ознайомитися тут: https://drive.google.com/file/d/1DTsvvnnrcuUHaVr41petNJ6tU7_whqza/view.
Усього ж на розгляд експертної комісії (журі) Конкурсу (до її складу входили науковці й керівники приватного оборонного бізнесу) було надіслано 132 проекти технологій оборонного та подвійного призначення. 82 з них надійшло від закладів вищої освіти, 10 – від установ Національної академії наук України, 34 – від підприємств і організацій, 6 – від фізичних осіб. У другий тур було відібрано 85 проектів. У фіналі братимуть участь 40 із них.
Конкурс має створити інформаційний місток між розробниками нової техніки, підприємствами оборонно-промислового комплексу, потенційними інвесторами і представниками Збройних Сил України й інших силових структур. Кінцевою метою його проведення є надання авторам найкращих із них сприяння та допомоги в комерціалізації, створенні успішних стартап-компаній і виведенні інноваційних продуктів на національний та міжнародні ринки.
Організаторами заходу виступили Державний концерн «Укроборонпром», Воєнно-наукове управління Генерального штабу Збройних Сил України, Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України, Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, Громадська спілка «Ліга оборонних підприємств України», КПІ імені Ігоря Сікорського, Науковий парк «Київська політехніка» та Інноваційний холдинг «Sikorsky Challenge».
На відміну від традиційних конкурсів, ті, кого визнають найкращими на цьому, не посядуть ані першого, ані другого, ані третього місця. Переможцями стануть автори проектів, з якими буде підписано угоду на вироблення прототипу або й впровадження розробки у виробництво. Тобто їх може бути більше, ніж троє. Головне – щоб проект було визнано потрібним потенційними замовниками й інвесторами.
Офіційне відкриття Конкурсу і виставки проектів-фіналістів відбудеться 14 травня о 10:00 в Залі інноваційного підприємництва КПІ імені Ігоря Сікорського (Київ, проспект Перемоги, 37, корпус № 6Е, в’їзд на територію кампусу з боку вул. Янгеля, вхід з боку танку).
Реєстрація учасників – з 9:30 до 10:00.
Попередня реєстрація ЗМІ – 13 травня з 9:00 до 18:30 за телефонами: (044) 204 99 29, (050) 163 55 46; e-mail: gazeta@kpi.ua.
За інформацією КПІ імені Ігоря Сікорського