Місто, на перший погляд, – це кам'яні стіни, високі будинки, асфальтові дороги, оплетені дротами та пронизані трубами. Біологи ж порівнюють місто зі скелястими горами. Що ж таке насправді Місто? Хто його жителі? Хто його формує? Які корисні та небезпечні живі організми ховаються посеред Києва?
Всіма необхідними знаннями для гармонійного співжиття з природою в місті ділитиметься добре відомий в Києві ботанік молодший науковий співробітник відділу ботаніки Національного науково-природничого музею НАН України кандидат біологічних наук Олексій Коваленко.
Програма розрахована на два дні, уроки відбуватимуться на свіжому повітрі. Програма розрахована на дітей 7-11 років та їхніх батьків. Із собою обов'язково мати каремат або будь-яку іншу зручну підстилку та воду!
Обов'язкова присутність батьків!
Реєстрація обов'язкова за телефоном 066-510-82-03 (з понеділка по п'ятницю з 12.00 до 18.00). Кількість місць обмежена!
Програма заходу:
Урок 1.
Безглузде протистояння: люди проти рослин.
Люди занадто різні, але це не привід вдаватися до зброї. Людина розумна прийшла в цей світ як підкорювач природи, але це стало її найбільшою помилкою. Мова йтиме про найепічніші конфлікти містян з живими організмами, про жахливі наслідки безвідповідального поводження з ними, про те, як можна співіснувати мирно й приносити користь один одному. Під час демонстрації можна буде потримати в руках, відчути на запах, а може навіть і смак ряд неймовірно цікавих рослин, провести кілька пізнавальних досліджень. Все заради практичного курсу добрих манер у відношенні до довкілля.
Урок 2.
Різноманіття живих істот – єдиний скарб нашої планети.
Учасники зможуть дослідити неймовірний світ тварин, рослин, грибів та бактерій довкола нас. Адже саме величезна кількість цих ланок екосистем і підтримують життя на нашій планеті. Сніданок, обід та вечеря лише з капусти – така дієта звучить не надто апетитно. Видове різноманіття живих істот не дає нашому місту розпікатись до краю на сонці, позбавляє левової частки шуму, пилу та токсинів. Воно не дає річкам виходити з берегів, тамує руйнівний поступ ураганів, дарує кисень для дихання. Під час демонстрації можна буде потримати в руках, відчути на запах, а може навіть і смак ряд неймовірно цікавих рослин, познайомитись із експонатами тварин та грибами, поглянути на мікроорганізми при збільшенні, провести кілька пізнавальних експериментів.
Урок 3.
Ботанічний курс виживання у міській природі.
Довкола безліч рослин, але чи всі вони ж безпечними? Ні, багато з них при необережному поводженні можуть накоїти багато лиха, тому треба бути пильним та знати наших зелених сусідів поіменно. Під час демонстрації йтиметься про отруйні та жалкі рослини, не оминемо увагою тих організмів, які причетні до алергічних станів, з’ясуємо, як правильно поводитись на природі з ними. Поговоримо також про те, які рослини можуть стати джерелом їжі чи навіть ліками.
Наполегливих та дисциплінованих студентів, хто буде присутнім на всіх уроках чекає приємний сюрприз.
Докладніша інформація – за посиланням:
https://www.facebook.com/events/365914730792572/
За інформацією Лекторію