Організатори наукового заходу: Національна академія наук України, Клуб молодих учених, Інститут історії України НАН України, Інститут української мови НАН України, Інститут мовознавства імені О.О. Потебні НАН України, Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України, ГО «Молодіжна організація науковців України», Польський культурно-освітній центр, Українсько-канадська ініціатива «Українсько-Єврейська зустріч» та інші.
Після пленарного засідання, на якому виступили провідні вчені, розпочалась робота на секціях, під час якої поряд із відомими фахівцями, котрі вже внесли значний вклад у розвиток міждисциплінарних студій, виступили і молоді вчені (студенти старших курсів ЗВО, магістранти, аспіранти, здобувачі), які лише починають цікавитися цим перспективним напрямом у гуманітарних дослідженнях. До виступаючих приєдналися вихованці відділення історії Київської МАН:
– Олексій Приймак, учень 11 класу Ліцею «Інтелект» Дарницького району міста Києва, дійсний член МАН, з роботою на тему: «Передачі Юрія Лавріненка на радіо «Свобода» як інструмент боротьби проти тоталітаризму в СРСР та Україні в 50-60-і роки ХХ століття»;
– Олександр Бондар, учень 10 класу Гімназії № 267 Дарницького району міста Києва, дійсний член МАН, з роботою на тему: «Бахчисарайський договір 1648 року: історія взаємин кримських татар і українських козаків»;
– Сніжана Білоус,учениця 11 класу Українського гуманітарного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка Печерського району міста Києва, дійсний член МАН, з роботою на тему: «Кирило Осьмак – президент української Головної визвольної ради».
Секції читань були сформовані за міждисциплінарним принципом, що дало науковцям унікальну можливість, зустрітися зі своїми колегами, котрі проводять дослідження у суміжних галузях гуманітаристики.
Усі виступаючі, серед них і МАНівці, отримали програми Міжнародної наукової конференції та «Тези VIІІ Міждисциплінарних гуманітарних читань», у яких представлено сучасні напрями гуманітарних досліджень відомих та молодих вітчизняних та зарубіжних вчених. Проведення в українській столиці міжнародної конференції, у роботі якої брали участь фахівці з різних країн, сприятиме пожвавленню обміну знаннями та досвідом у сфері міждисциплінарних досліджень, розвитку українських студій в контексті нових міждисциплінарних напрямків, налагодженню наукових зв’язків у середовищі молодих вчених.
За підсумками конференції усі виступи, оформлені у вигляді статті, прорецензованої фахівцями, будуть опубліковані у черговому випуску електронного видання «Міждисциплінарні гуманітарні студії».
За інформацією МАН України