Ірина Бекешкіна наголосила: «Волонтерів люди цінують дуже високо. Довіра до волонтерів навіть вища, ніж довіра до церкви. Громадські організації теж оцінюють позитивно. І довіра до них переважає недовіру. Більше половини людей вважають, що громадські організації потрібні». Вона додала, що, на жаль, не так багато людей приєднуються до волонтерської діяльності. Так, згідно з дослідженням, волонтерською роботою впродовж 2019 року займалося 9% громадян. «Не скажу, що це так мало, але ця цифра приблизно не зростає. Стільки ж було в 2012-му році – 10%», – пояснила експерт.
«Що істотно змінилося після Революції Гідності – майже вдвічі зросла кількість громадян, які давали гроші чи якусь матеріальну допомогу не лише на армію, а взагалі давали на якісь громадські потреби. З 26% до 47%. Тобто різко зросла… Зараз вона знизилася до 21%. Очевидно, що люди вважають, що їхня допомога вже не так потрібна» – додала вчена.
Ірина Бекешкіна наголосила, що не варто думати, що від людей нічого не залежить: «Від нас залежить. Я хочу нагадати, що і в Революції Гідності, і в Помаранчевій Революції взагалі брали участь 15% і цього було достатньо».
Щодо найактивніших регіонів, то тут статистка теж не дуже змінилась: «Вже стандартно найбільш активний у нас є Західний регіон. Там у волонтерській діяльності брали участь 13%. І значно більше, майже половина, тих, хто давав гроші на різні громадські потреби. На жаль чим далі на Схід, тим активність падає. Хоча дуже потрібно, щоб було навпаки».
За інформацією фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»