6-9 жовтня 2020 року у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбулася XXV міжнародна виставка індустрії безпеки «Безпека 2020», в межах якої наукові установи Національної академії наук України представили близько 50 розробок, що можуть використовуватися для забезпечення безпеки й обороноздатності держави.
ДОВІДКА
«БЕЗПЕКА» – провідна галузева виставка, котра демонструє на єдиному майданчику повний спектр інновацій для забезпечення безпеки держави, підприємств, приватних осель і громадян.
Тематика виставки:
– технічні системи та засоби безпеки;
– системи і технічні засоби відеоспостереження;
– системи і засоби протипожежної безпеки;
– системи і засоби контролю доступу;
– системи і засоби охорони периметру;
– банківська безпека;
– ІТ-технології: телекомунікації, інформаційна безпека, ЦОД;
– антитерористичне і оглядове обладнання;
– автоматизація і безпека будівель;
– активне мережеве обладнання;
– пасивне мережеве обладнання;
– безпечне електроживлення;
– агробезпека.
З огляду на реалії та виклики сьогодення у сфері безпеки, тематика виставки постійно змінюється і доповнюється, постійно розробляються й охоплюються нові ринки й сегменти економіки, залучаються до участі нові компанії та запрошуються до відвідування потенційні клієнти і споживачі.
Церемонію урочистого відкриття виставки провів президент компанії «Євроіндекс» Валерій Пекар.
Як уже зазначалося, відвідувачі виставки мали змогу оглянути стенди наукових установ НАН України й ознайомитися з понад 50 академічними розробками, які можуть використовуватися для забезпечення безпеки й обороноздатності держави.
На стендах Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН та МОН України експонувались інформаційна технологія супроводу повітряних об’єктів за відеозображенням; технологія високоточного знімання земної поверхні з космосу; технологія інтелектуального управління багатофункціональним автономним мобільним роботом; системи комп’ютерного зору; програмно-апаратний комплекс Тренар для лікування наслідків травм і поранень військовослужбовців; система та програмний засіб швидкого дистанційного радіологічного контролю тощо
|
|
|
|
Державна установа «Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук НАН України» продемонстрував за допомогою презентаційного обладнання систему автоматичного визначення мінливості параметрів морського середовища в інтересах виявлення надводних та підводних цілей на основі нових принципів моніторингового аналізу аерокосмічних зображень високої просторової розрізненості, показав спосіб адаптивного виявлення заглиблених об'єктів на багато- та гіперспектральних зображеннях.
|
Інститут надтвердих матеріалів імені В.М. Бакуля НАН України експонував технології виготовлення бронебійних елементів для підколіберних засобів ураження; нові антикорозійні покриття корпусних конструкцій надводних кораблів з покращеними маскувальними властивостями, високим рівнем демпфувальних характеристик та багатошарових елементів бронювання; технологію створення конструкції кераміко-композиційних бронеелементів для додаткового захисту легкоброньованого транспорту; промислову технологію формоутворення ствола каналу ствола гармат підвищеної живучості ті ін.
Фізико-механічний інститут імені Г.В. Карпенка НАН України презентував вихрострумові дефектоскопи, портативний прилад SKOP-8 для неруйнівного контролю виробів та конструкцій; технологію поверхневого зміцнення титанових сплавів; технологію зміцнення деталей машин.
Інститут проблем штучного інтелекту МОН і НАН України представив інтелектуальну технологію відеоспостереження спеціального призначення та шолом для корекції психофізіологічного стану людини в екстремальних умовах.
Представники наукових установ НАН України взяли активну участь у VII міжнародному РКІ Форумі UA 2020, який відбувся 7-8 жовтня 2020 року на території ВЦ «КиївЕкспоПлаза» в рамках виставки «Безпека 2020».
Основною метою проведення Форуму було створення інформаційного майданчику для дискусії, обміну думками та досвідом між експертами, представниками державних органів, бізнесу та громадських об`єднань.
Формат Форуму: панельні дискусії, виставка інноваційних рішень, нетворкінг.
За інформацією Київського будинку вчених НАН України