|
Учена розказала які захворювання серцево-судинної системи вважаються найпоширенішими та які причини цих захворювань: «Найпоширеніші захворювання серцево-судинної системи — це захворювання атеросклеротичного генезу. Все починається зі способу життя та індивідуальних чинників ризику — наприклад, високий холестерин, ожиріння, цукровий діабет — які в сукупності з часом призводять до підвищення артеріального тиску, атеросклерозу — відкладення бляшок в судинах, а також до ішемічної хвороби серця, тобто, коли серцю не вистачає кисню внаслідок перекриття просвіту судин, які його живлять, бляшками. Далі це призводить до інфаркту міокарда та серцевої недостатності, або — суто до серцевої недостатності. В такому випадку висока ймовірність смерті від серцево-судинних причин.Причина підвищеного артеріального тиску — порушення нейрогуморальних механізмів регуляції. У переважній більшості випадків науці невідомо, чому відбувається таке порушення. За статистикою, у 3−4 осіб із 10 протягом життя з’явиться гіпертонічна хвороба. Відіграє роль і спадковість — наявність гіпертонічної хвороби у батьків. Причина ішемічної хвороби серця — атеросклероз. Передбачається, що внаслідок порушення функції внутрішньої стінки судин і утворення «дірок» в її цілісності, частки холестерину можуть потрапляти всередину стінки артерії і сприяти формуванню там бляшки холестерину. Бляшка складається з жирів, холестерину, кальцію та інших субстанцій. Згодом бляшки ростуть в просвіт судини і перегороджують вільний потік крові та постачання нею кисню до органів і тканин, зокрема до серцевого м’яза. (...) Атеросклерозу сприяє підвищений рівень холестерину і дисбаланс в ліпідограмі [комплексне дослідження, що визначає рівень ліпідів — жирів — різних фракцій крові], підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, ожиріння, куріння, зловживання алкоголем, хронічні стреси, гіподинамія. Впливати також можуть низький рівень доходу, ненормований робочий графік і депресії. І, звичайно ж, спадковість».
Віра Горбачова також пояснила хто найбільше схильний до таких захворювань, як впливають на здоров’я серцево-судинної системи спосіб життя та вік, на які «дзвіночки» варто звернути увагу, щоб вчасно виявити проблеми із серцево-судинною системою.
Наостанок лікарка пояснила на які корисні речовини, мікроелементи і вітаміни варто звертати увагу, складаючи свій щоденний раціон: «Здоровий щоденний раціон повинен складатися на 40% з овочів, на 10% з фруктів, ще на 25% — з цільнозернових, і на 25% з корисних білків. Вітається також і всіляка зелень в щоденному раціоні. З жирів корисно вживати в їжу рослинні олії, всі, крім тропічних, також авокадо, трохи горіхів і насіння. Риба має бути присутня в раціоні мінімум двічі на тиждень. Однак при виборі риби потрібно враховувати можливий вміст у ній метилртуті та інших речовин, які несуть ризики для здоров’я (риба і молюски здатні накопичувати ртуть, часто у формі метилртуті — високотоксичної органічної сполуки ртуті. Найбільше метилртуті — у великих рибах-хижаках на зразок акули, щуки, тунця, білуги). Тобто, їжа повинна бути збалансована за кількістю антиоксидантів, вітамінів В, Е, С, К, мікроелементів — як-от залізо, магній, калій — і омега-3 кислот. Один з варіантів здорового харчування — це середземноморська дієта. Тобто, тип харчування, який включає продукти, характерні для середземноморського регіону: морепродукти, оливкова олія, ц/з хліб, свіжі овочі, часник і цибулю тощо. Також це дієта DASH — вона багата фруктами, овочами, цільнозерновими продуктами і нежирними молочними продуктами».
Ознайомитися з повним текстом статті За інформацією ресурсу «НВ»