6 жовтня 2022 року Президент НАН України академік Анатолій Загородній і віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов відвідали підприємства НТК «Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона».
У рамках візиту вони побували у «Науково-виробничому центрі «Титан», де ознайомились з виробництвом зливків титанових сплавів, отриманих методом електронно-променевого плавлення.
На його виробничих потужностях знаходяться в експлуатації шість електронно-променевих установок. Продукція підприємства у вигляді зливків титану та сплавів на його основі діаметром від 100 до 1100 мм та довжиною до 4 метрів постачаються як вітчизняним заводам, так і за кордон.
Фахівці НВЦ «Титан» використовують технологію оплавлення бічної поверхні зливків як круглого, так і прямокутного перетинів. Застосування технології електронно-променевого оплавлення бічної поверхні зливків дозволяє видаляти поверхневі дефекти без механічної обробки поверхні зливків, що збільшує вихід придатного металу до 15% залежно від маси зливка.
Потужна промислова база установок електронно-променевого плавлення «НВЦ «Титан» ІЕЗ ім. Є.О.Патона НАН України» дозволила створити повний цикл переробки титану з сировини у напівфабрикати у вигляді зливків круглого та прямокутного перетинів. Це сприяє вирішенню питання імпортозаміщення напівфабрикатів у вигляді прутків та труб з титану та його сплавів для промислових підприємств України.
|
Також керівництво Академії ознайомилось з діяльністю Відділу фізичних процесів, техніки і устаткування для електронно-променевого і лазерного зварювання ІЕЗ ім.Є.О.Патона, який спеціалізується на розробці технології електронно-променевого зварювання багатьох сучасних конструкційних сплавів, а також на розробці устаткування для електронно-променевого зварювання і суміжних технологічних процесів для авіакосмічної промисловості, енергетичного і хімічного машинобудування, приладобудування і медицини. Серед новітніх розробок наукового колективу Відділу – унікальна пілотна електронно-променева установка для виробництва металевих деталей за адитивною електронно-променевою технологією, яка за своїми характеристиками відповідає найкращим світовим аналогам.
|
Розроблене обладнання призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми та структури методом електронно-променевого 3D друку з застосуванням порошкових металевих матеріалів сферичної та довільної форми вітчизняного виробництва.
Фахівцями Відділу розроблено технології та обладнання для електронно-променевого зварювання компонентів газотурбінних двигунів на замовлення ДП «Луцький ремонтний завод «Мотор»», ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», АТ «Мотор Січ», ДП НВКГ «Зоря» – «Машпроект».
Наостанок Президент та віцепрезидент НАН України відвідали Дослідний завод спецелектрометалургії ІЕЗ ім.Є.О.Патона, устаткування якого дозволяють виготовляти сучасне, високотехнологічне обладнання, а також деталі і заготовки найпередовішими методами литва.
Основними напрямами діяльності підприємства є: литво точних деталей по моделях, що газифікуються, з пенополістиролу, та виготовлення оснащення для ливарного виробництва за цією технологією; виготовлення вакуумних камер для електронно-променевого зварювання, електронно-променевих покриттів, електронно-променевого 3D друку; збірка технологічних лазерних зварювальних комплексів; електрогазозварювання нержавіючих сталей, міді і різних сплавів з кольорових металів.
Продукція, яку випускає завод, широко використовується для потреб сільського господарства, будівництва в Україні та закордоном.