23 жовтня 2024 року в Києві було підписано Меморандум про партнерство та співпрацю між Громадською спілкою «Українська вітроенергетична асоціація» (УВЕА) й Інститутом загальної енергетики НАН України.
Підписанти Меморандуму – директор Інституту загальної енергетики НАН України академік НАН України Віталій Бабак (ліворуч) і голова Правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков |
У цьому документі сторони закріпили прагнення спрямувати спільні зусилля на ефективний і збалансований розвиток енергетичного комплексу України, його «зелену» трансформацію та повоєнне відновлення, а також домовилися поширювати практику й досвід використання енергії вітру, разом досліджувати сучасні вітроенергетичні технології та працювати задля розбудови потенціалу національної вітроенергетичної промисловості.
«Сучасний сектор вітрової енергетики сьогодні потребує, окрім іншого, якісного наукового погляду і підходу. Особливо в питанні планування ефективної інтеграції вітрової генерації у загальну енергосистему України та розбудови національної вітроенергетичної промисловості, – наголосив голова Правління УВЕА Андрій Конеченков. – Саме тому наша Асоціація завжди вітала широку співпрацю з різними інституціями Національної академії наук України. Я певен, що партнерство з Інститутом загальної енергетики НАН України не обмежуватиметься виключно положеннями підписаного Меморандуму, адже в обох сторін є як професійний, так і технічний ресурс реалізовувати різносторонні проєкти й ідеї. Зокрема, Інститут володіє потужною матеріально-технічною базою для здійснення системного аналізу і прогнозування розвитку енергетики й енергоспоживання, а також моніторингу і діагностики технічного стану та довкілля систем і об’єктів енергетики, що може бути вкрай цікавим для подальшого розвитку галузі».
Академік НАН України Віталій Бабак |
«Підписання меморандуму про співпрацю між нашим Інститутом та Українською вітроенергетичною асоціацією є важливим кроком на шляху до розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Вітроенергетика є одним із ключових компонентів енергетичного переходу, який ми прагнемо реалізувати в нашій країні, з огляду на кліматичні виклики та необхідність зменшення залежності від традиційних джерел енергії. Наша співпраця дасть змогу об’єднати науковий потенціал Інституту і практичний досвід Асоціації, що сприятиме розробленню нових технологій, виконанню досліджень і впровадженню інноваційних рішень у сфері вітроенергетики. Певен, що спільними зусиллями ми зможемо сприяти сталому розвитку галузі та підвищити енергетичну безпеку України», – підкреслив директор Інституту загальної енергетики НАН України академік НАН України Віталій Бабак.
Інститут загальної енергетики НАН України радий вітати УВЕА серед спільноти своїх надійних партнерів і сподівається на плідну співпрацю задля користі України.
За інформацією Інституту загальної енергетики НАН України