Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2014
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Циклонічна активність в чорноморсько-середземноморському регіоні
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:876d99a1-0623-b0e1-a53c-91a182b26991
Робота присвячена аналізу міжрічної-міждесятирічної мінливості характеристик циклонів у Чорноморсько-Середземноморському регіоні виділених по глобальних масивах реаналізу NCEP/NCAR з висоти геопотенціалу ізобаричної поверхні 1000 гПа за 1948 – 2006 рр., у зв'язку з глобальними процесами в системі океан-атмосфера: Північноатлантичним коливанням (ПАК) і Ель-Ніньо – Південним коливанням (ЕНПК), Тихоокеанською декадною осциляцією (ТДО) і Атлантичною мультидекадною осциляцією (АМО). Виявлено, що в зимові місяці спільний вплив ПАК і ЕНПК визначає до 50% міжрічної мінливості частоти циклонів Чорноморського регіону, і до 25 і 30% дисперсії, відповідно, глибини і площі циклонів Середземноморського регіону. Показано, що негативна фаза ТДО супроводжується посиленням циклонічної активності в Чорноморсько-Середземноморському регіоні в зимово-весняні місяці, а позитивна фаза – її послабленням. Підтверджено, що АМО істотно впливає на характер циклонічної активності в Чорноморсько-Середземноморському регіоні в холодне півріччя: в позитивну фазу спостерігається посилення циклонічної активності, а в негативну її послаблення. Запропоновано схему основних напрямків переміщення зимових циклонів Північної півкулі при спільному впливі АМО і ТДО, яка відображає наступне. Поєднання негативних фаз АМО і ТДО супроводжується посиленням циклонічної активності в Чорноморсько-Середземноморському регіоні, а поєднання позитивної фази ТДО і негативною фази АМО - її послабленням.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017