Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2013
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Дослідження і розробка спеціалізованих струмовідводів накопичувачів електроенергії для "зеленої" енергетики та інших галузей народного господарства
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:1a259aa1-562a-b0e1-a53c-909cb87a5295
Затребуваність в даний час систем нетрадиційного автономного енергопостачання («зеленої енергетики») на базі вітро-сонячних електрогенеріруючих установок різко підвищила актуальність завдання по розробці та виробництву для них потужних енергонакопичувальних комплексів, у тому числі і на базі свинцево-кислотних акумуляторів-енергонакопичувачів . Важливість цього завдання визначає і високі вимоги до свинцю, свинцевих сплавів, та виготовлених з них струмовідводів, які є основною складовою частиною свинцево-кислотних акумуляторів. Метою цієї роботи було створення експериментальних зразків перспективних конструкцій струмовідводів і проведення ряду досліджень. В роботі проведені дослідження механічних характеристик розроблених нових перспективних свинцево-кальцієво-олов'яних сплавів. Отримані значення модуля пружності, межі пропорційності, тимчасового опору на розрив. Відзначено, що на механічні характеристики істотно впливають: хімічний склад сплавів, температура лиття, інтенсивність охолодження ливарної форми, періодичність заливання, товщина теплопокриття ливарної форми. Значна увага в експериментальних дослідженнях по визначенню механічних властивостей сплавів займають питання зміни значень механічних властивостей в період дисперсійного зберігання і на протязі експлуатації струмовідводу. Була застосована методика прискореного старіння струмовідводу. Отримані значення механічних характеристик сплавів струмовідводу були використані при проведенні всебічних теоретичних досліджень по статиці і динаміці конкретних конструкцій перспективних струмовідводів. Проведено дослідження напружено-деформованого стану струмовідводів, граничних навантажень і визначені значення власних частот і форм коливань. Розглянуто ряд конструкцій решіток струмовідводів, що відрізняється своїм внутрішнім розташуванням жилок і інших внутрішніх елементів. Проведено аналіз їх напружено-деформованого стану, а так само вибрана і рекомендована для практичного застосування оптимальна конструкція решітки струмовідводу, в якій максимальна напруга мінімальна в порівнянні з іншими конструкціями решіток. Ключові слова: струмовідвід, решітка, механічні характеристики, сплав, структура, напруження, деформації, власні частоти та форми.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017