Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2013
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Радіаційна стійкість природних та штучних мінеральних матриць для довготривалої та екологічно-безпечної утилізації радіоактивних відходів
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:0b219aa1-36a6-b0e1-a53c-97fdf21cf2c0
Однією з головних проблем у розвитку ядерної енергетики є вибір радіаційно-стійких матриць, які при контакті з довгоіснуючими високоактивними відходами упродовж тривалого часу не будуть змінювати свої фізико-хімічні властивості. На даний час в якості матриці для відпрацьованого палива використовують алюмофосфатне або боросилікатне скло. Проте високоактивні відходи можуть зберігатися в таких матрицях не більше 30-40 років. Тому ведеться пошук матриць з більш прийнятними експлуатаційними характеристиками. Серед них розглядають матриці на основі мінералів. За допомогою методів комп’ютерного моделювання проведено дослідження радіаційної стійкості циркону ZrSiO4. Детально досліджені механізми пошкодження структури цього мінералу внаслідок α-розпаду радіоактивних алементів. Методом молекулярної динаміки та квантово-хімічних досліджень були проведені комп’ютерні моделювання кварцу SiO2, фторапатиту Ca10[PO4]6F2, цирконоліту CaZrTi2O7, хімічної сполуки Gd2Zr2O7 зі структурою пірохлору та периклазу MgO. Результати досліджень показують, що при розробці матриць для екологічно-безпечної іммобілізації високоактивних радіоактивних відходів необхідно в першу чергу враховувати тип хімічного зв’язку та топологію структури матриці. Матриці з іонним типом зв’язку та координаційною структурою є найбільш перспективними для довготривалої утилізації високоактивних радіоактивних відходів.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017